Diyanet-Sen Başkanı: Pokemon Go Yasaklansın!


Dünyanın dört bir tarafında Pokemon Go çılgınlığı devam ederken ülkemizden de oyuna büyük bir ilgi geldi. Bir zamanların harika çizgi filmini artık bizzat deneyimleme imkanını elinde bulan insanlar oyunu çokça sevmiş durumda. Fakat ülkemizde bu durum oyunu sevenler ve karşı çıkanlar olarak ikiye ayrılmış durumda.
Zira oyundaki Pokemonlar her hangi bir yerde rastgele belirebiliyor. Dolayısıyla hastane, okul, alış-veriş merkezi gibi alanlar aslında çok fark etmiyor. Diyanet-Sen Başkanı  Mehmet Bayraktutar  ise oyun hakkında yaptığı açıklamayla bir çok oyun severin tepkisini topladı. Bayraktutar, oyundaki karakterlerin camilerde çıkması buraları küçümsemek anlamına geldiğini, camilerin ticari bir oyun alanı olamadığını ve bunun batının İslam dinine karşı bir oyunu olduğunu savunarak, ”Bunu kınıyorum. Türkiye’de yasaklanmasını istiyorum” dedi.DiyanetSen-baskani-Pokemon-Gonun-yasaklanmasini-istedi
Açıkçası bu yoruma karşı söyleyebileceğim tek şey var o da; Saçmalama sayın  Mehmet Bayraktutar. Zira bu sadece bir oyun. Camilerin ticari bir alan olması veya oluşturulmaya çalışılması elbette yanlış ancak yapılan bu açıklama doğru yolu bulmaktan çok başka her yere çekilebilir. Öyle ki karakterlerin camilerde çıkması sadece birer rastlantı ve kasıtlı yapılan bir şey değil. Camilerin bu durumdan korunmaları isteniyorsa oyunun camilerde oynanması yasaklanabilir ancak böyle kökünden yasaklamak tamamen saçmalık. Bırakın da çocuklar oynasın.
Diyanet-Sen Başkanının bu sözleri hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. lan dürzü! hemen yasak yasak yasak!! pokemon go un yapabildigi kadar sen bitane genci caminin kapisina getirebildinmi? sözde mülüman!