Yenilenmiş Galaxy Note 7 Haziran Ayında Satışa Çıkabilir


Samsung’un patlayan canavarı Galaxy Note 7, çok yakında tekrar bizlerle buluşabilir. Gelen son bilgiler artık yenilenmiş Galaxy Note 7’nin kesinleştiğini gösteriyor.

Samsung tarafından yaklaşık 4 milyon Galaxy Note 7 ünitesinin toplanması ciddi bir maliyet yükü yansıtmıştı. Ek maliyetlerde işin içine eklendiğinde zarar milyarlarca dolar olarak ifade ediliyordu. Ancak Samsung, Galaxy Note 7’den vazgeçmiş gibi görünmüyor. Önceki günlerde alınan wifi lisansı derken artık yenilenmiş Galaxy Note 7’nin ne zaman piyasaya çıkacağı da netleşmiş gibi görünüyor.
Galaxy Note 7R (refurbished-yenilenmiş) asıl modelden tek farkı batarya kapasitesinin düşürülmüş olması. Konuya hakim olanlar bilecektir, Galaxy Note 7’de 3500mAh batarya yer alıyordu. Galaxy Note 7R’de ise bu rakamın 3000-3200mAh dolayına indirilmesi bekleniyor.
Öte yandan cihazın fiyatı da elbette daha uygun olacak. Çıkış fiyatı 875  dolar olan Note 7’nin yenilenmiş hali %30 daha uygun olacak yani 620 Dolar civarında bir yeni fiyat söz konusu. Esasında fiyatın daha uygun olmasını bekliyordum.
Yenilenmiş Galaxy Note 7’nin çıkış tarihi olarak Haziran ayı işaret ediliyor. Haziran ayında Güney Kore‘de satışa sunulması beklenen cihazın Hindistan pazarına da girmesi bekleniyor ancak başka hangi ülkelerde satışa çıkar yada çıkacak mı herhangi bir bilgi bulunmuyor.
(Yaşıyor, yaşıyor Frankenstein yaşıyor!)
Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir