Elon Musk'ın Dev Tünel Kazma Makinesi İş Başı Yapacak!


Mars… Otonom arabalar… Tüneller…

Çağımızın şahsen en büyük iş adamı ve beyni olarak gördüğüm Elon Musk’ın çiçeği burnunda şirketi The Boring Company, artık ilk işi için hazır konuma geldi. Bildiğiniz gibi, Musk, yer altı tünelleri kazmak istiyor ve bu tünellerin içine çok daha hızlı yeni nesil bir ulaşış sistemi kurmayı hedefliyor.

Yeni Podcast’imizi Dinlediniz mi?
Teknoloji Gündemi #14 Petya Virüsü Hızla Yayılıyor

Musk’ın kazı şirketi The Boring Company‘nin devasa tünel kazma makinesi hatırlarsanız daha önceki haberlerimizde konuğumuz olmuştu. Kısa bir süre önce Musk, resmi twitter hesabı üzerinden bu dev şeyin adının Godot olduğunu açıkladı.


Godot’un ilk kazı görevinin ise Los Angeles olduğunu belirten Musk, ayrıca şehrin tren istasyonunu da hava alanına bağlamayı planlıyor.  

Daha önceleri ortaya çıkan Boring Company’nin kazı makinası.

Açık konuşacağım, Elon Musk, bir eliyle Mars’a gidip koloni kurmayı ve orayı yaşanabilir kılmayı hedefliyor, diğer eliyle otonom araçlar ile daha güvenli ve fütüristikbir çağı ayağımıza getirmeye çalışıyor… Yetmiyor bir de trafiği çözmek için tünel ve HyperLoop gibi projeler planlıyor.
Dünyayı Elon Musk yönetsin


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir