Sosyal Medyaya Girmede Sorun mu Yaşıyorsunuz? Basit Çözümü Bizde!


Bildiğiniz gibi 4 Kasım’dan bu yanan ülkemizdeki yoğun ve sıcak gündemden en çok etkilenen biz kullanıcılar olduk. Hala Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Snapchat gibi sosyal medyalara erişim ya çok kısıtlı yada erişim engeli bulunuyor. Normalde herhangi bir VPN sayesinde sitelere girişi sağlıyorduk ancak dün akşam ki karar ile bazı popüler VPN servisleri de kapatılarak bu yol tıkandı. Ancak demokrasi de çareler tükenmez.

Sabit İnternet

Konumuza gelecek olursak şimdi nasıl bu sosyal medyaya sorunsuz girebileceğinizi, YouTube’dan 720p’de takılmadan nasıl video izleyebileceğinizi sizlere göstereceğiz.
Şimdi ilk olarak Opera tarayıcıyı indiriyoruz.
İndirmek için tıklayınız.
Tarayıcıyı sistemimize kurduktan sonra açıyoruz ve hemen sol üst köşeden Opera menüsüne, oradan da Ayarlar kısmına geliyoruz.
opera-vpn-acma
Ayarlar’dan Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıkladığımda gelen ekran VPN ayarını göreceksiniz. Oraya bir tik işareti attığımızda artık Facebook, Twitter, YouTube, Instagram gibi sosyal medya sayfalarına yada diğer erişime engelli sitelere rahatlıkla girebileceksiniz. İşlem bu kadar 🙂

Mobil

Mobil internet kullanıcılarına da çözümümüz elbette var.
screenshot_2016-11-05-14-54-48-2160-x-1920
Akıllı telefon kullanıcıları için yine Opera’nın bir ücretsiz VPN çözümü bulunuyor. Android ve iOS kullanıcıları marketlerinden Opera Free VPN uygulamasını indirebilir ve ücretsiz VPN’i açarak istedikleri servise erişebilirler. Uygulama maalesef Windows Phone platformunda bulunmuyor.
Android için Opera Free VPN
iOS için Opera Free VPN


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Opera’ya kalıcı olarak geçmenizi istemiyoruz. İndir, kur, çalıştır, gez. Mantık bu kadar.
      Ek olarak varsayılan tarayıcıda ki yer imlerinizi ve verileriniz tek tıkla içeriye aktarabilirsiniz, bu sayede işleriniz minimum düzeyde etkilenecektir.