Elon Musk'ın Kazı Şirketi Boring Company, Los Angeles Tünelinde İlerliyor


Büyük insansın be’ Elon abi

Çağımızın en büyük girişimcisi olan Elon Musk, neredeyse her alana elini atmış durumda. Elektronik para transferi için PayPal, uzay yolculuğu için SpaceX, elektrikli otomobil için Tesla ve kazı işleri için de The Boring Company‘i kuran Musk, aynı zamanda yenilenebilir enerji ile enerji depolama ve dağıtma alanında da Tesla markası alında projeler sürdürüyor.
Her neyse, Musk’u uzunca bir süredir haber konuğu yapmamıştık, gelmişken övelim dedik. Şimdi konumuza dönelim.


Haberlerimizi takip ettiyseniz biliyorsunuzdur, Boring Company, bir süre önce Los Angeles tüneli için gerekli izinleri almış ve kazı çalışmalarına başlamıştı. Musk, kısa bir süre önce kazının tamamlanan bir kısmından ilk görseli yayınladı. Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na kadar uzanacak olan yer altı tüneli şehir trafiğini rahatlatacak. Üstelik otomobilller, yolların kenarında tünele bağlı özel alanlarla tünel içerisinden 200km/s hızda yolculuk yapabilecek. Şimdilik 150 metre gibi bir bölüm kazılmış olsa da 3-4 ay içerisinde 3.2 kilometre kazılması ve 1 yıl içerisinde de havalimanı ile 101. otoyol arasında bağlantının kuruculacağını Musk aktarıyor.

Bitti mi? Elbette Hayır!

The Boring Company, aynı zamanda Hyperloop projesi için de önemli bir adım. Zira yepyeni bir ulaşım biçimi olan Hyperloop henüz kullanımda olmasa da testleri sürüyor. Üstelik aktarılan bilgilere göre Washington ile Los Angeles arasında kurulması planlanan ve bittiğinde ulaşımın 29 dakikaya ineceği belirtilen ilk Hyperloop ağının kazımına da Boring Company başlamış durumda.
#Kaynak; TechCrunch


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir