Facebook 2 Milyar Aylık Kullanıcı Sayısına Ulaştı!


Facebook evreni

Facebook artık sadece Facebook değil. Sosyal medyanın şüphesiz kralı olan Facebook, her dönemde yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran platform, bir süre önce aylık 2 Milyar kullanıcı sayısına ulaştı.
Facebook, 2004 yılında kurulmuş ve 2012 yılında da aylık 1 Milyar kullanıcıya ulaşmıştı. Şimdi ise sadece 5 yıl gibi bir sürede Facebook, kendisini ikiye katlayarak aylık 2 Milyar aktif kullanıcıyı geride bırakmış durumda. Sosyal devin patronu Mark Zuckerberg ise Facebook’un artık sadece insanları birbirine bağlamadığını, artık onları yakınlaştırdığını aktarırken 2 Milyar kullanıcıya ulaşmanın da gurur verici olduğunu belirtiyor.
”Facebook sadece Facebook değil” dememizin bir başka nedeni de içerisinde farklı dev platformları da barındırıyor olması. Öyle ki, Instagram, aylık 700 Milyon, Messenger ve WhatsApp ise aylık 1.2 Milyar kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Dünya nüfusunun 7.4 Milyar olduğunu varsayarsak Facebook’un çok güçlü ve etkileyici bir platform olduğunu söylememize gerek bile kalmaz herhalde.
Öte yandan diğer sosyal platformlar arasında YouTube aylık 1.5 Milyar kullanıcıya bu ay ulaşırken yükselen trende WeChat‘in de 889 Milyon kişiye ulaştığını belirtmek gerek. Ayrıca Twitter‘ın 328 Milyon, Snapchat‘in ise 255 Milyona geldiğini de eklemeden geçmeyelim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir