Facebook 2 Milyar Aylık Kullanıcı Sayısına Ulaştı! | Dijitaller

Facebook 2 Milyar Aylık Kullanıcı Sayısına Ulaştı!


Facebook evreni

Facebook artık sadece Facebook değil. Sosyal medyanın şüphesiz kralı olan Facebook, her dönemde yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran platform, bir süre önce aylık 2 Milyar kullanıcı sayısına ulaştı.

Facebook, 2004 yılında kurulmuş ve 2012 yılında da aylık 1 Milyar kullanıcıya ulaşmıştı. Şimdi ise sadece 5 yıl gibi bir sürede Facebook, kendisini ikiye katlayarak aylık 2 Milyar aktif kullanıcıyı geride bırakmış durumda. Sosyal devin patronu Mark Zuckerberg ise Facebook’un artık sadece insanları birbirine bağlamadığını, artık onları yakınlaştırdığını aktarırken 2 Milyar kullanıcıya ulaşmanın da gurur verici olduğunu belirtiyor.

”Facebook sadece Facebook değil” dememizin bir başka nedeni de içerisinde farklı dev platformları da barındırıyor olması. Öyle ki, Instagram, aylık 700 Milyon, Messenger ve WhatsApp ise aylık 1.2 Milyar kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Dünya nüfusunun 7.4 Milyar olduğunu varsayarsak Facebook’un çok güçlü ve etkileyici bir platform olduğunu söylememize gerek bile kalmaz herhalde.

Öte yandan diğer sosyal platformlar arasında YouTube aylık 1.5 Milyar kullanıcıya bu ay ulaşırken yükselen trende WeChat‘in de 889 Milyon kişiye ulaştığını belirtmek gerek. Ayrıca Twitter‘ın 328 Milyon, Snapchat‘in ise 255 Milyona geldiğini de eklemeden geçmeyelim.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook 2 Milyar Aylık Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz