Facebook, Instagram ve WhatsApp Güncel Kullanıcı Sayısı


Facebook bugün 2016 yılının son finansal çeyreği sonuçlarını paylaştı. Yayınlanan raporda dünyanın en büyük sosyal ağının büyümeye devam ettiğini aynı zamanda ailenin birer parçası olan Instagram ve WhatsApp’ın yükselişinin de sürdüğü gözlemlendi.
Açıklanan verilere göre Facebook, 2016 yılının dördüncü finansal çeyreğinde 8.8 Milyar dolar seviyesinde gelir elde etmeyi başardı. Bu üç aylık dönemde firma 3.56 Milyar dolar net kar gösterdi. 2016 yılının genelinde ise Facebook 27 Milyar dolar kar kaydetti. Bu rakam 2015 yılına göre tam %57 yükseliş anlamına geliyor.

Bunun yanında Facebook kendi ve sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp’ın güncel aktif kullanıcı rakamlarını da paylaştı. Buna göre Facebook aylık 1.86 Milyar aktif kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Bunların 1.74 Milyarı aynı zamanda mobil platformu da kullanıyor. Günlük bazda ise 1.23 Milyar kullanıcıya ulaşılmış durumda.
Instagram tarafında ise 600 Milyon kullanıcı geride bırakılmış. Yeni diyebileceğimiz Hikayeler özelliği ise günlük 150 Milyon kişi tarafından kullanılmakta. Canlı yayın özelliği daha yeni olduğu için bir detay bulunmuyor ama şahsen herkesin kullandığını söyleyebilirim.

WhatsApp ise bildiğimiz gibi. Platformda 1.2 Milyar kullanıcı sayısına ulaşıldığı belirtiliyor. Şaşırtıcı olan ise her gün WhatsApp üzerinden 50 Milyar mesajın gönderilmesi. Facebook Messenger tarafında ise sesli ve görüntülü arama özelliğini her ay 400 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı aktarıldı.
Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir