Huawei Mate 9: Çift Leica Arka Kamera ve Süper Hızlı Şarj Desteği İle Geliyor


Huawei’nin çok yakında duyuracağı yeni amiral gemisi Mate 9 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. 19 Ekim tarihinde resmi olarak tanıtılmasını beklediğimiz Huawei Mate 9, özellikleri ve kameraları bakımından yine en iddialı modellerden olacak. Tasarımsal açıdan ise şık Mate çizgisi daha uç noktaya taşınmış duruyor.
Çok güçlü olacağı konuşulan ve TSMC tarafından üretilen Kirin 960 yongasından gücünü alacak olan Huawei Mate 9, Leica imzalı kameralara sahip olacak. Bilidiğiniz gibi Huawei P9 modelinde çift Leica kameralar kullanılmıştı ve oldukça iyi sonuçlar elde edilmişti. Huawei Mate 9’da ise yine çift Leica kameralar kullanılacak ancak çözünürlükler daha yüksek. Ana kamera 20 MP çözünürlüğe sahipken ikincil kamera ise 12 MP olacak. Ön tarafta ise 8 MP selfie kamera bulunacak.
huawei-mate-9
Ortaya çıkan bir diğer ilgi çekici detay ise cihazın hızlı şarj süreleri. Rapolara göre Mate 9, Super Charge Technology adından bir hızlı şarj teknolosini destekleyecek ve bu sayede batarya sadece 5 dakikada %50 doluluk seviyesine ulaşabilecek. Bunun yanında 5.9 inç ekranın Full HD görüntü sunacağını düşündüğümüz cihazın üç farklı varyantı olacak.
4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama sunan model 480 Dolar,
4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama sunan model 585 Dolar,
6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama sunan model ise 705 Dolar fiyat etiketine sahip olabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir