Facebook Sonuçları Açıkladı Çin'i Geçti


Sosyal medyanın en popüleri olan Facebook, 2015 2. çeyrek sonuçlarını açıkladı.  Gelirler çeyrek bazda gelirini arttırırken kar oranında düşüş yaşadı. Facebook aylık aktif kullanıcı sayısıyla Çin’in nüfüsunu geride bırakmayı başardı.Firma 30 Haziran’da biten 2 çeyrek sonuçlarını açıkladı ve ağızlar kulaklara doğru bir meyillendi.
Facebook gelirini önceki senenin aynı dönemine göre gelirlerini %39 arttırarak 4.4 Milyar  dolara çıkardı. Bu dönemde şirket 719 Milyon dolar net kar açıkladı ancak belirttiğimiz gibi gelirler %39 artarken net kar oranı ise geçen yıla göre %9.1 düşüş yaşadı. Firma geçen yılın aynı döneminde 2.91 Milyar dolar gelir ve 791 Milyon dolar net kar elde etmişti. Tabi burada döviz kurunun etkisinin büyük olduğu belirtildi. Dengesiz dolar kuru işleme katılmadığında şirket %50 gelirini artırmış görünüyor.
facebook-hits-1-49-billion-users
Facebook, aylık aktif kullanıcı sayısı ise geçen yıla göre %13 artarak 1.49 Milyar kişiye ulaşmış durumda. Günlük ise 968 Milyon seviyesine çıkmış durumda ki bu rakam önceki seneye göre %17 artış anlamına geliyor. Mobil günlük kullanıcı sayısı ise yıllık %29 artarak 844 Milyon kişiye ulaşırken aylık mobil kullanıcı sayısı ise  %23 artarak 1.31 Milyar kişiye ulaşmış durumda.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir