Facebook'a Videolu Profil Fotoğrafı Desteği Geldi


Facebook, geçtiğimiz dönemlerde profil fotoğrafımızda videolu animasyonlar koymamızın önünü açmıştı. Kısıtlı bölgelerde aktif olan bu özellik yavaş yavaş her kullanıcıya ulaşacak. Şimdilik ise iOS Apple cihazlarda mümkün olan bu özelliği kullanmak oldukça kolay.
Eğer bir iPhone cihazın varsa yapmanız gereken Facebook profilinize gidip profil resminizi hemen sağ altındaki kamera simgesine dokunmak olacak. Açılan pencerede yer alan ”Yeni bir profil videosu çek” seçeneğine dokunarak videonuzu çekmeye başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın video sadece 7 saniye ile kısıtlı. Videoyu kaydettikten sonra ön izleme ekranında videonun nasıl göründüğünü görebileceksiniz, sonrasında ise videonun gösterilmeyeceği yerlerde kullanılmak üzere videonun içinden küçük bir resim seçmeniz gerekiyor. Ve işte, videolu profil fotoğrafınız hazır. Aşağıdaki videodan nasıl yapılacağını daha rahat görebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir