Snapdragon 815 Daha Az Isınacak


Snapdragon 810‘un yavaş yavaş akıllı telefonlarda ve cihazlarda yerini almaya başlamıştı ancak CPU hakkında farklı spekülasyonlar dillendirilmiştir. Bunların en başında işlemcinin aşırı ısınması yer alıyordu. LG ve Qualcomm bu söylentileri her ne kadar yalanlasa da işlemciyi kullanan HTC One M9 yapılan testlerde 55 derece gibi aşırı yüksek bir sıcaklığa ulaşması söylentileri yine alevlendirdi.
Snapdragon 815 henüz tanıtılmasda Qualcomm’un üzerinde çalıştığına dair bilgiler gün yüzüne çıkmış bulunmakta. Firma yaptığı testlerde Snapdragon 801, Snapdragon 810 ve Snapdragon 815 yongalarını içeren ve FullHD ekran, 3GB Ram gibi özellikleri olan cihazlarda Asphalt 8 oyununu kullanarak yongaların ne kadar ısındığını göstermiş. Test sonuçlarına göre Snapdragon 815 37 derece ısınırken, Snapdragon 801 41 derece ve Snapdragon 810 43 derece sıcaklıklara ulaşmış. Gözüken o ki Snapdragon 810 güçlü olmasına rağmen cidden ısınan bir yonga.
snapdragon 815
Snapdragon 815 daha önce sızan bilgilere göre sekiz çekirdekli big.LITTLE formatında çalışacak. 4 adet 64-Bitlik özelleştirilmiş Kyro çekirdeğinin yanı sıra yine özelleştirilmiş 4 adet çekirdek yongada bulunmakta.
Qualcomm’un diğer işlemcileri hakkındaki yazımıza ulaşmak için tıklamanız yeterli.
Son olarak testlere yinede fazla takılmanızı istemiyoruz çünkü normal kullanımda bu sıcaklıkların artacağını ön görmek herhalde yanlış olmaz. Bununla birlikte Snapdragon 815’i gelecek yıl cihazlarımızda görebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir