Galaxy Note 3 Türkiye'de Android Lollipop'a Kavuştu


Samsung nihayet Türk kullanıcıları düşünerek aylar aylar sonra (6 ay) Android 5.0 Lollipop güncellemesini verdi. Aradan çok uzun bir süre geçmiş olsa da geç gelen güncelleme, gelmeyecek olan güncellemeden iyidir. Türkiye’de Lollipop’a kavuşan N9000Q serisi Note 3’ler için yeni özellikler geldi diyebiliriz.
Güncelleme modeli arayüzünü yeni ortak TouchWiz arayüzüne geçiriyor ve arayüzün görünümünde iyileştirmeler yapıyor. Ayrıca bir iki ufak hata gidermesi, ısınma sorunu, pil tüketimi ve genel pil artışı güncellemenin detaylarında  bulunmakta. Note 3 için bu Lollipop sürümüne geçmek istiyorsanız telefonunuzun Sistem Güncelleme kısmında ilgili güncellemeyi indirebilirsiniz yada Samsung Kies yoluyla da işlemi yapabilirsiniz. Bu arada güncelleme 913,51 MB olup Wi-Fi ile indirmenizi öneriyoruz. Bu sürüme daha önce geçenler ise Türkiye’de sunulan 4.4.2 sürümüne geçiş yapmalı ve sonra bu sürüme geçmelidir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir