Galaxy Note 5 Hakkında Son Bilgiler


Samsung‘un önümüzde ki ay tanıtması beklenen Galaxy Note 5 hakkında son dönemde oldukça önemli iddialar gündeme geldi. Çeşitli görselleri, yeni S Pen hakkında bilgiler, donanım bilgileri sızdırıldı daha doğrusu iddia edildi. Bizde bunları tek bir haberde sizlerin karşısına sunmak istedik. Gelin yakın tarihte tanıtılacak olan Galaxy Note 5 hakkında son detaylara göz atalım.
1437754456_galaxy-note-5-benchmark-geekbench-leak
Galaxy Note 5 hakkında donanım bazında hala bir belirsizlik söz konusu diyebiliriz. Bir takım kaynaklar modelde Exynos 7422 kullanılacak deseler de daha güçlü kaynaklar ve Geekbench testi bize gösteriyor ki Note 5’te yine Exynos 7420 kullanılacak. Tabi bu işlemci Galaxy S6’ya nazaran hızı arttırılmış olacaktır. Tabi her iki yonganın da kullanılma ihtimali bulunmakta. Note 5’in ayrıca 4GB RAM, 5.7” Super AMOLED 2K ekran, 32GB depolama alanı, 4100 mAh batarya ve Android 5.1.1 işletim sistemine sahip olması bekleniyor. Ayrıca resimlere göre modelde Type-C değilde standart MicroUSB portu bulunacak.
Samsung-Galaxy-Note-5 (1) (1160 x 876)
Note serisi denince akla gelen ilk şeylerden biri olan S-Pen hakkında da yeni bilgiler mevcut. Tasarımsal ve kalemin konulduğu bölmede iyileştirme göze çarpıyor. Görüntülere göre yeni S-Pen daha kolay ulaşılabilir yapıda olacak çünkü yan tarafında tırnağımızı koyduğumuz yer biraz daha genişletilmiş. Ancak S-Pen hakkında farklı iddialar da var. Resimde göründüğü üzere kalemin üstünde bir tuş görünüyor, dolayısıyla tuşa basarak kalemin üst kısmı biraz daha yukarı çıkacak bu sayede S-Pen’e ulaşmak daha kolay olacak.
galaxy-note-5-leak-gold
Tasarımsal olarak Samsung beğenilen S6 tasarımını ve standart Note serisi çizgisini bu cihazda da sürdürecek görünüyor. 12 Ağustos tarihinde tanıtılması beklenen model hakkında yeni bilgiler çıktıkça sizlere haberini yapacağız. Sizin Note 5 yorumunuz nedir?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir