Galaxy S8 Active Gün Yüzüne Çıktı


LG G6 Active

Samsung’un devam ettirdiği Active serisi yakında yeni sürümüne kavuşacak. Galaxy S8 Active olacak olan bu model, her zaman olduğu gibi amiral gemisi tarafında Samsung’un en büyük bataryasını taşıyacak. Cihaz hakkında son gelen detaylarda ise bol bol görsel de bulunuyor.
Açıkçası telefona ön yüzden baktığınızda LG G6 ile çok benzer olduğu anlaşılıyor. Hatta Experience (Touchwiz) arayüzünü kaldırıp LG’nin arayüzünü yüklesek herkesin bu G6 diyeceğine eminim.
Her neyse, tasarımdan devam edecek olursak bu sefer Samsung’un, flat yani düz ekran tercih ettiğini görüyoruz. Bixby tuşunun olduğu cihaza yandan baktığımızda ise biraz kalın olduğunu fark ediyoruz. 
Galaxy S8 Active’in 5.8 inç büyüklüğünde ekran ile gelmesini bekliyoruz. MIL-STD askeri standardında dayanıklılık sunan S8 Active, bunun getirdiği dayanıklılık sayesinde biraz daha kalın bir hal alıyor. Kalınlığı etkileyen bir diğer faktör ise 4000mAh boyutunda batarya. Metal çerçeve ve polikarbonat kasa yine dayanıklılığın arttırılması nedeniyle tercih edilmiş.
Donanım tarafına geldiğimizde bizleri Snapdragon 835 yongası, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bizleri karşılayacak. 12 MP kameranın bulunduğu cihazda parmak izi okuyucu yine arka tarafta fakat, konumu yine yanlış yerde de olsa S8 ve S8+’a göre kamera ile ayrımı daha derin.
Son olarak telefonun çıkış tarihi kesin olarak bilinmese de sadece AT&T operatörü aracılığıyla satışa sunulması bekleniyor. Dolayısıyla global pazarda ve ülkemizde görmeyebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.