Galaxy S8 Ön Sipariş ve Çıkış Tarihi Belirginleşiyor


Önceki haberlerimizde sizlere Samsung’un resmi olarak Galaxy S8‘i 29 Mart’ta gerçekleştirecekleri Unpacked etkinliğinde tanıtacağını açıklamıştık. Ancak tanıtıma sayılı günler kalmasına rağmen cihazlar hakkında detaylar ve bilgiler gelmeye devam ediyor.
Son gelen bilgiler gösteriyor ki 29 Mart’ta tanıtılan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, 10 Nisan tarihinde ön siparişe açılacak. 21 Nisan tarihinde ise dünya genelinde satışlar başlayacak. Türkiye’de de benzer tarihleri bekliyoruz. Fiyat konusunda şimdiden bir şey dememiz zor ancak oldukça pahalı olacağını hatta 4000 TL’bandını aşmasını bekliyoruz.

Öte yandan cihazların özellikleri hakkında da birkaç bilgiye sahibiz. Her iki modelde ‘Infinity Display’ adının verildiği çerçevesiz ve kavisli ekrana sahip olacak. 5.8 inç ve 6.2 inç ekranların altında Exynos 8895 ve bazı bölgelerde Snapdragon 835 işlemcisi çalıştırılacakken 4 GB RAM ve 64 GB depolama cihaza eşlik edecek.
12 MP Dual Pixel yani S7 ile benzer bir altyapıya sahip daha gelişmiş bir kameranin bulunacağı cihazların ön tarafında 8 MP selfie kameranın bulunmasını bekliyoruz. Batarya tarafında ise 3,250mAh (S8) ve 3,750mAh (S8+) değerler bulunacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir