GeForce GTX 980 Ti'dan İlk Detaylar


Mayıs ayının sonunda duyurulması beklenen GeForce GTX 980 Ti‘dan ilk detaylar geldi. Kesinleşen özellikleri ve çıkan dedikodulara bakacak olursak kartın bir hayli heyecan yaratacağa benziyor.
Nvidia, GeForce GTX 980 Ti modelinde Titan X’de kullandığı GM200 yongasını kullanacak. Ama farklı bir şekilde bu yonganın limitsiz versiyonu olan GM200-310 versiyonunun kullanması bekleniyor. Bu sayede kartın CUDA çekirdeklerini daha verimli kullanması hedefleniyor olacak. İddialara göre GeForce GTX 980 Ti’ın saat frekans ve çekirdek hızları Titan X’den daha hızlı olacak. GeForce GTX 980 Ti’da 6 GB bellek kullanılması beklenirken Titan X’den tek düşük yanının bu olacağı konuşuluyor.
nvidia-geforce-gtx980ti-ilk-ozellikleri-24409
Kartın tüm özellikleri açıklanmış değil fakat fiyatlandırma olarak yaklaşık 600$ gibi bir etiket fiyatı konuşuluyor ama dediğimiz gibi bu kesin bir fiyat değil. Son olarak GeForce GTX 980 Ti’ın GM200 yongası, 384 Bit veriyolu ve 6 GB VRAM belleği ile çok performanslı olacağı şimdiden az çok belli durumda. Kartın ayrıca 1 adet 8 pin ve 1 adet 6 pin güç bağlantısına sahip olması bekleniyor. 3 adet Display Port, 1 adet HDMI ve 1 adet DVI çıkışı da kartın diğer bağlantı seçenekleri arasında.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir