Karşınızda Tesla PowerWall


Elon Musk’ın geçtiğimiz ay attığı “Araba olmayan yeni bir ürün tanıtacağız” twiti üzerine yapılan tahminler bugün Türkiye saati ile saat 6.30’da son buldu. Tesla gerçekleştirdiği lansmanda ev ve iş yerleri için yenilenebilir enerji sağlayan PowerWall’ı tanıttı.
123
PowerWall aslında bir pil. Tahmin edebileceğiniz üzere basit bir pil değil. Boy, en ve derinlik olarak 130 cm x 86 cm x 18 cm boyutlarına sahip olan birbirlerine kolayca monte edebilen şık bir cihaz. PowerWall’ı ev ve iş yerlerinize enerji sağlamak için kullanacaksınız ve istediğiniz bir şebekeden ya da güneş enerjisiyle şarj edebileceksiniz. Şüphesiz cihazın en güzel özelliği yenilenebilir olması. Tesla 7 kWh ve 10 kWh model seçeneğiyle satacağı bu cihazlarla günümüzün en büyük sorunlarından olan enerji tüketimine büyük bir çözüm sunuyor. Tesla 7 kWh olan modeline 3000$, 10 kWh olan modeline ise 3500$ fiyat biçmiş. 10 kWh yüksek bir enerji. Evinizin ortalama kaç kWh enerji tükettiğini daha iyi anlamak için aşağıdaki görsele göz atabilirsiniz.Screenshot 1
 
Tesla büyük şirketler için ise bu pillerin 100 kWh kapasiteli modellerini sunuyor. Yan yana 5 tanesini koyup 500 kWh enerji sağlayabileceğiniz bu modelin fiyatı belirtilmedi. Bu piller bugüne kadar Target ve Amazon gibi dev şirketler tarafından test edilmiş.

teslaenergy_utility1-1280x720
Tesla’nın yenilenebilir enerjiye yaptığı yatırım insanlık için büyük önem taşıyor. PowerWall çözümü evlerde ve büyük şirketlerde çığır açacak bir teknoloji. İlerleyen yıllarda Tesla’dan ne gibi atılımlar göreceğiz heyecanla bekliyoruz.
Kaynak : Tesla
 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir