Giriş Seviyesine Moto C ve Moto C Plus Geliyor


Motorola’nın giriş seviyesine konumlandıacağı Moto C ve Moto C Plus ortaya çıktı. Zaten bir süredir fısıltılarda dolaşan cihazların şimdi teknik özellikleri ve tasrımlarını da öğrenmiş olduk.

Belirttiğimiz gibi Moto C ve Moto C Plus özellikleri itibariyle tamamıyla giriş seviyesinde yer alacak. Kırmızı, Siyah, Beyaz ve Altın renk seçeneklerine sahip olacak cihazların ikiside dört çekirdekli MediaTek işlemciden gücünü alacak. 5 inç ekran boyutuna sahip olan cihazlarda normal model 854 x 480, Plus model ise 1280 x 720 çözünürlüğe sahip.

Bellek tarafındaysa Moto C, 1 GB RAM ve 8/16 GB dahili depolama seçenekleri ile gelirken Moto C Plus ise 1/2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip olacak. Her iki cihazda da microSD kart desteği mevcut. Kamera tarafında Plus olan modelde 8 MP arka 2 MP ön kamera, Moto C ise 5 MP arka 2 MP ön kamera seçeneklerine sahipken batarya tarafında ise Moto C 2350mAh, C Plus ise 4000mAh bataryadan güç alacak.
Ek olarak şimdilik cihazların piyasaya çıkış tarihleri ve fiyatları gibi konularda elimizde bir bilgi bulunmuyor. Ancak her iki cihazında oldukça uygun bir fiyata sahip olacağını söylememiz herhalde yanlış olmayacaktır.
Kaynak; VentureBeat


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir