Google 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı Yüzler Gülüyor


Google, 2015 yılının 2. çeyrek mali bilançosunu paylaştı. Firma bu çeyreği de  kar artışı ile kapattı. Google neredeyse her alanda bir önceki çeyreğe ve geçen yılın aynı dönemine göre kendisini geliştirmeyi başarmış durumda. Bu tip mali tablolar yatırımcılar için de son derece önemli.
google
Firma bu çeyrekte gelirini %11 artırarak 17.7 Milyar dolar seviyesine çıkardı. Firma bu dönemi 3.93 Milyar dolar civarı net gelir ile kapattı ve büyümü %3 civarında seyretti. Tabi iyi rakamlar firmanın borsa hisselerinin de %11 yükselmesine neden oldu.
google 1
Google aynı zamanda reklam ve site gelirlerinde de artışa imza attı. Firma bu çeyrek reklam gelirlerini yıllık oranda %13, bir önceki çeyreğe göre %4 arttırdı. Bir önceki senenin aynı dönemine göre artı %11 oldu. Ayrıca Google’a bağlı alan diğer ortak web sitelerinden elde edilen gelirde %2 artış gösterdi. Google bu sonuçlar ile kasasında ki nakit miktarını da 69.7 milyar dolar seviyesine çıkardı. Aynı zamanda firma çalışan sayısını 4858 kişiden 57148 kişiye çıkarttı. Bakalım gelecek çeyrekte de sonuçlar yüzleri güldürecek mi?
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.