Huawei, Apple'ı Geçerek En Büyül 2. Akıllı Telefon Üreticisi Olabilir!


Huawei’nin yükselişi

Huawei, son yılların en agresif büyüyen firmaları arasında yer alıyor. Zaten analistler tarafından Apple’ı akıllı telefon sevkiyatında geride bırakacağına emin bir göz ile bakmakta fakat bu beklenenden erken gerçekleşebilir. Yeni bir rapora göre Huawei, bu yılın içinde bulunduğumuz üçüncü çeyreğinde Apple’ı geçeceğini öngörüyor.
Huawei’nin P ve M serisindeki artan başarısına olarak güçlü seyreden Honor serisi firmayı yükseltmeye devam ediyor. Bu ivme ile birlikte Huawei, 2017’nin 2. çeyreğinde Apple ile arasındaki makası daraltmayı başardı ve dibine kadar geldi. Firma bu dönemde küresel sevkiyatların %11.3’ünü eline alarak 38.5 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Apple ise aynı çeyrekte %12 pay ile 41 milyon adet iPhone sevkiyatına imza attı.

Yılın ikinci çeyreğine ait sonuçlar.

Huawei, evi Çin’de de yükselişini sürdürüyor. Firma yıllık %22.6’lık bir yükseliş yakaladığını ve pazarın %21’ine hükmettiğin bildirdi. Apple ise Çin’de düşüş yaşayarak %7.1’e geriledi. Firma Çin dışında, Güney Asya, Japonya ve G. Kore’de %45’lik artış yakaladı. Avrupa’da ise geçen yıla oranla %8 yükseliş gördü. Firma, Almanya, Finlandiya ve Polonya’da satışlarını ikiye katladı. Ülkemizde de popüleritesi giderek artıyor.
Son olarak, Huawei, zaten resmi olarak üçüncü çeyrekte 40 milyonun üzerinde sevkiyata ulaşacaklarını bildiriyor ve önümüzdeki 2-3 yılda daha hızlı büyümenin süreceğini tahmin ediyor. Bu arada 1 numaranın Samsung olduğunu bildirelim.
#Kaynak; GizmoChina


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir