Google Chrome, Otomatik Başlayan Videoları Engelleyecek!


Kulaklık takanlar çıldırıyor

İnternette gezinirken en can sıkıcı nokta açtığınız sekmelerin birinden bir anda ses gelmeye başlamasıdır. Özellikle kulaklık takarak internette gezinti yapıyorsanız kulaklarınız bu durumdan hiç hoşnut olmuyor (tecrübe ile sabit). Ama üzülmeyin, Google’ın sizin için bir hediyesi var.
Chromium‘dan yapılan açıklamaya göre, Ocak 2018‘de gelecek olan Chrome 64 sürümünde otomatik oynatılan videolar için önemli bir düzenleme gelecek. Artık web sitelerine konulan ve sayfayı aşağıya kaydırsanızda oynamya devam eden videolar sessize alınacak. Chrome 64 sürümünde otomatik başlayan videolar yalnızca cihazınızın sesi kapalıyken ya da siz videoyla ilgilendiğinizde oynamaya başlayacak.

İlgili düzenleme hem masaüstü hem de mobil sürüm için etkin olacak. Ayrıca eğer kullanıcılar isterse belirli bir sayfayı tümüyle sessize de alabilecek.
Otomatik başlayan videolar genellikler haber sitelerinde karşımıza çıkıyor. Bir de Facebook. Facebook’un da bundan etkilenip etkilenmeyeceğini bilemiyorum ama tümüyle sessize almak çok mantıklı geliyor doğrusu.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir