Google Pixel 2 – Pixel 2 XL Çıkış Tarihi ve Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey


Piiikkseell

Geçtiğimiz yıl bildiğiniz gibi Google, Nexus ailesinin yerine geçen Pixel akıllı telefon serisinin ilk modellerini duyurmuştu. Pixel ve Pixel XL olarak adlandırılan telefonların ne kadar başarılı olduğu tartışılabilir fakat firma yakınca Pixel 2 ve Pixel 2 XL‘nin duyurusuna hazırlanıyor.

Muhtemel Pixel 2 XL

Şimdi, muhtemelen Pixel 2, HTC tarafında, Pixel 2 XL ise LG tarafından üretilecek. Pixel 2 tasarımsal açıdan serinin önceki modeline oldukça benzeyecek, en azından gelen bilgiler bu yönde. Öte yandan Pixel 2 XL ise tamamen farklı bir cihaz olacak fakat bir benzerlik arayacaksak o LG G6 olur. İnce çerçeveler vs yani. Ortaya çıkan render ve konsept tasarımlar da bunları doğruluyor.
Cihazların ekran tarafında geçtiğimizde küçük modelin yani Pixel 2’nin önceki modelde olduğu gibi 5 inç, Pixel 2 XL’nin ise 6 inç olmasını bekliyoruz. Fakat, GFXBench‘te ortaya çıkan Pixel 2 XL özellikleri gösteriyor ki telefonda 5.6 inç 1312 x 2560 panel yer alabilir. Bu da 17.5:9 görüntü oranına denk geliyor. Standart telefonlara göre daha uzun yani, tıpkı Galaxy S8’de olduğu gibi. Küçük Pixel 2’de de yine Quad HD ekran yer alacak. Ek olarak her iki modelde de ‘Always on’ özellikli OLED panellerin yer alacağına işaret ediliyor.
Donanım tarafında ise tahminde bulunmak daha kolay zira olabilecek en üst konfigürasyon yer alacaktır. Yani, eğer Qualcomm yakın bir zamanda Snapdragon 840 yongasını tanıtmazsa Pixel 2 ve Pixel 2 XL’de Snapdragon 835 işlemcisini görüyor olacağız. Ayrıca 4 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama da telefonlara eşlik edecek.
Kamera bölümüne geçtiğimizde ise küçük ve Taimen kod adlı Pixel 2’nin arka tarafta 12 MP ön tarafta 7 MP sensörler ile gelmesini bekliyoruz. Çift kamera olayı ise Pixel 2 XL’de gerçekleşebilir. Şimdilik bu konuda net bilgiler yok o yüzden emin olamıyoruz. Zira sızıntılar ve render tasarımları hem çift hem de tek kameralı görselleri sunuyor. Kafamız karışık.
Android O işletim sistemi ile gelecek olan telefonların küçüğünde 3.5mm jack girişinin olmamasını, büyüğünde ise olmasını bekliyoruz. Bununla birlikte hatırlarsanız Google, önceki modelleri 4 Ekim’de tanıtmıştı. Bu sene ne olacağından emin değiliz ancak ajandalar sıkışık. Bu Ağustos, Galaxy Note 8, Eylül’de ise muhtemelen ortalığı dağıtacak iPhone 8 gelecek. Dolayısıyla yeni Pixeller bunlardan sonra gelecektir. Yani tekrardan Ekim veya Kasım’da bizlerle olacaklardır.
Fiyat tarafında da net bilgiler yok ancak tahmin edilebilir olduklarını söylemeliyim. İlk nesil Pixel 649$, Pixel XL ise 749$’dan başlayan fiyatlarla çıkmıştı. Bu sene de yine benzer bir fiyatlandırma olacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir