Google Pixel 2 ve Pixel XL 2 Özellikleri Ortaya Çıktı


Piksel piksel

Google’ın geçtiğimiz yıl ilk neslini duyurduğu ve taban olarak Nexus serisinin yerini alan yeni Pixel ailesi, bu yıl ikinci nesle terfi edecek. Bir süredir küçük sızıntılar ile haberlerimize konuk olan yeni Pixel 2 ve Pixel 2 XL hakkında kısa bir süre önce yeni detaylar ortaya çıktı.
XDA’nın güvenilir kaynaklara dayandırarak hazırladığı yazıda Google’ın ”walleye” ve ”taimen” kod adlı iki cihaz üzerinde çalıştığını belirtiyor. Bunlardan Walleye küçük ekranlı model olurken Taimen ise büyük ekranlı cihaz olarak karşımıza çıkacak.
Büyük ekranlı Pixel XL 2 ”Taimen” teknik özellikler bakımından yine tepeye oynayacak. Snapdragon 835 (2.45GHz) yongasının yer alacağı cihazda 128 GB dahili depolama ve 4 GB RAM konumlandırılacak. Cihazda yer alacak ekran ise 5.99 inç büyüklüğünde ve bu ekran LG tarafından üretilen OLED panele sahip olacak. İlk nesil XL ile benzer bir tasarıma sahip olacak olan cihazda çerçeveler bu sefer ince tutulacak. Onun dışında yine tek kamera ve çift ton LED flaş ile gelecek.
Küçük kardeş Pixel 2 ”Walleye” ise 4.97 inç büyüklüğünde Full HD (1080p) ekrana sahip olacak. Tasarım konusunda geçen yılki model ile oldukça benzer olacaklar, kalın çerçeveleri de dahil. Öte yandan 3.5mm kulaklık girişinin çıkartılıp yerine stereo hoparlör getirileceği belirtilirken cihaza yine Snapdragon 835 güç verecek.  64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM’e sahip olacak model, nispeten küçük ekran arayanlar için güzel tercih olacaktır.
Kaynak; XDA


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir