Google Pixel 2 ve Pixel XL 2 Özellikleri Ortaya Çıktı | Dijitaller

Google Pixel 2 ve Pixel XL 2 Özellikleri Ortaya Çıktı


Piksel piksel

Google’ın geçtiğimiz yıl ilk neslini duyurduğu ve taban olarak Nexus serisinin yerini alan yeni Pixel ailesi, bu yıl ikinci nesle terfi edecek. Bir süredir küçük sızıntılar ile haberlerimize konuk olan yeni Pixel 2 ve Pixel 2 XL hakkında kısa bir süre önce yeni detaylar ortaya çıktı.

XDA’nın güvenilir kaynaklara dayandırarak hazırladığı yazıda Google’ın ”walleye” ve ”taimen” kod adlı iki cihaz üzerinde çalıştığını belirtiyor. Bunlardan Walleye küçük ekranlı model olurken Taimen ise büyük ekranlı cihaz olarak karşımıza çıkacak.

Büyük ekranlı Pixel XL 2 ”Taimen” teknik özellikler bakımından yine tepeye oynayacak. Snapdragon 835 (2.45GHz) yongasının yer alacağı cihazda 128 GB dahili depolama ve 4 GB RAM konumlandırılacak. Cihazda yer alacak ekran ise 5.99 inç büyüklüğünde ve bu ekran LG tarafından üretilen OLED panele sahip olacak. İlk nesil XL ile benzer bir tasarıma sahip olacak olan cihazda çerçeveler bu sefer ince tutulacak. Onun dışında yine tek kamera ve çift ton LED flaş ile gelecek.

Küçük kardeş Pixel 2 ”Walleye” ise 4.97 inç büyüklüğünde Full HD (1080p) ekrana sahip olacak. Tasarım konusunda geçen yılki model ile oldukça benzer olacaklar, kalın çerçeveleri de dahil. Öte yandan 3.5mm kulaklık girişinin çıkartılıp yerine stereo hoparlör getirileceği belirtilirken cihaza yine Snapdragon 835 güç verecek.  64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM’e sahip olacak model, nispeten küçük ekran arayanlar için güzel tercih olacaktır.

Kaynak; XDA

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Pixel 2 ve Pixel XL 2 Özellikleri Ortaya Çıktı

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz