Akıllı Telefonlara TRT Vergisi Tekrardan Geldi!


Şaka yapmışlar

Bundan tam bir hafta önce yaptığımız haberimizde sizlere akıllı telefon ve diğer cihazlardan alınan TRT Bandrol vergisinin CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve avukatlarının Danıştay’a yaptığı başvuru ve alınan karar sonrasında kaldırıldığını aktarmıştık. İşte o, tekrardan geldi.

Ayrıca Okuyunuz; Akıllı Telefonlar Ucuzlayacak; TRT Bandrol Vergisi Kaldırıldı!

Son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile tekrardan gelen TRT Bandrol vergisi ile akıllı telefonlar, tablet veya kişisel bilgisayarlardan belirli bir oranda vergi alınmaya devam edilecek.
Telefonlardan %6 oranında, tablet ve kişisel bilgisayarlardan ise %2 oranında bir vergi söz konusu. Bu elbette hali hazırda piyasada satılan telefonlar zamlanacak demek değil. Zira zaten bu vergilendirme cihazlara uygulanıyordu. Şimdilik zam yok, ucuzlama da yok.

Sonuç olarak, TRT vergisi kalkmadı, aynı şekilde duruyor ve cihazlardan alınmaya devam ediyor.
28 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı TRT bandrol vergisinin kapsamını genişletmiş ve dahili radyo alıcısı olmasa bile internet üzerinden TV veya Radyo içeriklerine erişebilen tüm cihazlara ek vergi getirilmişti.
Kaynak; Resmi Gazete


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir