Güncel Android Kullanım Oranları Belli Oldu; Nougat Yüzde 1'i Aştı!


Şunu kabul etmek gerekir ki belkide Android ekosistemindeki en büyük eksiklik yada hata güncellemelerdeki gecikmeler. Google yeni bir Android sürümünü duyurduğu zaman üreticiler tarafında tepe cihazlara minimum 3-4 ay içerisinde gelebiliyor. Hatta öyle ki bazı firmalar 6 ay sonra bile zar zor yeni sürümü vermeye başlıyor.
Her neyse, haberimize dönecek olursak kısa süre önce Google, güncel Android kullanım oranlarını açıkladı. Android kullanım raporuna göre yeni işletim sistemi sürümü 7.0 Nougat inanılmazı başararak (!) %1 seviyesini geçebilmiş. Çıkışının üzerinden yaklaşık 7 ay gibi bir sürenin geçtiğini de ayrıca belirtmek gerek.

Öte yandan Lollipop işletim sistemi %32.7‘lik kullanım oranıyla hala ekosistemde en çok kullanılan durumunda. Onun hemen arkasından en çok kullanılan Android sürümü ise  %30.7 ile Marshmallow oluyor. Bir yanlışlık olmasın diye Android 7.0 Nougat’ın da tam olarak %1.2‘ye ulaştığını tekrar belirtelim.
Bu arada iOS 10 kullanım oranı da %76 seviyelerinde seyrediyor.
Kaynak; Google


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.