Hem Akıllı Hemde Çelikten Sağlam


Turing Robotics tarafından tasarlanan ve geliştirilen Turing Phone akıllı cep telefonu dünyanın en sağlamı olma özelliğini taşıyor. Dış gövdesi liquidmorphium adlı bir alaşımdan oluşuyor. Bu metal türü zirkonyum, bakır, alüminyum, nikel ve gümüşten elde ediliyor. Sağlamlık olarak baktığımızda alaşım, çelikten veya titanyumdan çok daha sağlam bir yapıya sahip. Ayrıca cihaz hem çok şık duruyor hemde güçlü bir güvenlik sunuyor.
TURING-3 (1200 x 752)
Güvenlikten bahsetmişken telefonun neden güvenli olduğunu açıklayalım. Firma Turing Phone‘u siber tehditlere, bilgi çalınmasına karşı adeta metal duvarlar ile çevrelemiş durumda. Turing imitasyon Anahtarı adında telefonun içinde bulunan çip sayesinde bilgilerinizin çalınması veya sizden başka birinin telefon üzerinden bilgilerinize ulaşmasının önü kapatılmış. Bu arada bu özellik alan Turing’in Enigma makinesinin şifresini kırmasına gönderme içermekte. Kısaca cihaza yapısal ve yazılımsal olarak ultra güvenlikli diyebiliriz. Tasarımsal açısından ise göze hoş gelen farklı bir dizayn kullanılmış. Dilerseniz bu cihazın özelliklerine geçelim.

Turing Phone Özellikleri;

  • Dört çekirdekli 2.5 GHz 32-bit Snapdragon 801
  • Adreno 330 grafik birimi
  • 5.5” Full HD ekran
  • 3GB RAM
  • EMMC 16GB/64GB/128GB depolama alanı
  • 13 MP çift led flaşlı HDR arka kamera, 8 MP HDR ön kamera
  • Android 5.1 ve Turing Æmæth özelleştirilmiş arayüzü
  • 3000 mAh batarya

Gibi güçlü özellikler sunan model donanım olarak son derece yeterli. Bu özelliklerin dışında modelde parmak izi tarayıcısı, IPx8 su geçirmezlik sertifikası, Gorilla Glass 4, NFC, GLONASS, WiFi 802.11ac gibi özellikler bulunmakta. Şimdi de fiyatlara geçelim.
dsc08114-1 (1200 x 797)
Fiyatı ise çok abartılmamış diyebiliriz. 16 GB model 610$, 64 GB model 740$, 128 GB model 870$ olarak belirlenmiş. 16 GB model şuan bu fiyattan ön siparişe açılmış durumda.Ayrıca modelin çeşitli renk seçenekleri de bulunmakta. Açıkçası telefonu ben çok beğendim 🙂 Peki siz Turing Phone hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca aşağıda ki videodan telefon hakkında daha iyi bilgi edinebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir