Twitch HTML5'e Geçiyor


Son yılların en önemli canlı yayın servisi Twitch‘de artık HTML5‘e geçiyor. Adobe Flash’ın son dönemlerde gündeme gelen güvenlik açıkları, sisteme ek yük bindirmesi, gereksiz hatalarından etkilendiği düşünülen Twitch geçişin en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.
VideoPlayer_Redesign_Blog (1279 x 720)
Geçiş sürecinde ilk olarak Web video oynatıcısında değişikliğe gidip HTML5 ve Javascript araçlarını sunacak. Zamanla özelliğin tüm kullanıcılar için açılacağı belirtiliyor. HTML5 sayesinde Twitch artık daha güvenli ve daha iyi bir deneyim sunacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yayınları zevkle takip ediyorum, böyle olması çok iyi oldu. Bunu sizden duymak daha da güzel oldu. Teşekkürler, dijitaller.com ekibi. Bu arada hazır yayın demiş iken, son dönemler de e-spor da gelişmeler var. Onlar hakkında bir röportaj yapmalısınız. Dinlemek isterim, iyi çalışmalar.

    1. Merhaba,
      Yorumunuz için teşekkürler, bizleri takip etmeniz gurur verici. E-spor ve oyun tarafında biraz eksiğimiz var onları kapatmaya çalışıyoruz. Röportaj ileride neden olmasın 🙂