Meizu Pro 7 ve Pro 7 Plus; Çift Kamera ve Çift Ekran!


-Ne koyalım? +Her şeyden iki tane olsun.

Bugün, uzunca bir süredir akıllı telefon pazarında görmediğimiz inovasyonu bizlere Çinli,teknoloji devi Meizu gösterdi. Yeni duyurduğu Meizu Pro 7 ve Pro 7 Plus telefonları ile adından söz ettirecek olan firma, çift kamera trendinin yanında bir de farklı olarak çift ekranı bizlere sundu.
İlk olarak telefonu farklı kılan özelliğiyle yani ikincil ekranıyla başlayalım. 1,9 inç büyüklüğündeki bu ekran 240x536p çözünürlük sunuyor. Super AMOLED teknolojisine sahip olan ekran üzerinden bildirimlerinizi görebilir ve kontrol edebilir, müziklerinizi değiştirebilir, hava durumuna bakabilir, arka kamera ile selfie çekerken buradan kendinizi görebilirsiniz.
Diğer önemli nokta ise çift kamera elbette. Meizu, her iki telefonunda da biri monokrom diğeri renkli çekim yapabilen çift kamera konumlandırmış. Her iki kamera da 12 MP f/2.0. Açıkçası kağıt üzerinde arka kameranın tüm detayları dün duyurulan Moto Z2 Force ile birebir aynı. Ön tarafa ise özel algoritmalar ile desteklenerek daha iyi düşük ışık çekimleri yapabilen 16 MP kamera konumlandırılmış.


Buraya kadar Meizu Pro 7 ve Pro 7 Plus aynı detaylara sahipken kaput altına indiğimizde işler değişiyor.

  • Meizu Pro 7 Plus; 5.7 inç QHD Super AMOLED, Mediatek Helio X30, 6GB RAM ve 64GB yada 128GB UFS 2.1 depolama, 3500mAh batarya.
  • Meizu Pro 7; 5.2 inç Full HD Super AMOLED, (Mediatek Helio P25, 4GB RAM 64 GB depolama) ya da (Mediatek Helio X30, 4 GB RAM 128 GB depolama), 3000mAh batarya.

Bununla birlikte küçük olan model mCharge 3.0 desteklerken büyük olan model ise mCharge 4.0 destekliyor. Böylece 30 dakikada 0’dan %67 doluluk seviyesine ulaşılabiliyor.
Android 7.0 tabanlı Flyme 6 arayüzünün çalıştığı telefonlarda farklılıklar renk seçenekleri kısmında da mevcut. Pro 7 modeli, Siyah, Kırmızı ve Altın renkleriyle gelecekken, Pro 7 Plus ise Siyah, Altın, Gri ve Gümüş renklerine sahip olacak. Satışları 5 Ağustos tarihinde başlayacak.

  • Meizu Pro 7; Başlangıç fiyatı 426 Dolar. En üst konfigürasyon 500 Dolar.
  • Meizu Pro 7 Plus; Başlangıç fiyatı 530 Dolar. En üst konfigürasyon 604 Dolar.

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir