HTC Satışları Almanya'da Durduruluyor!


Patent davaları günümüz dünyasında oldukça başa bela bir hale gelmeye başladı. Uzun süredir mali sorunlar ile boğuşan HTC’de bu olaydan payını almış gibi görünüyor. HTC’ye açılan patent davası sonuçlandı ve satışların durdurulması kararı alındı.
Almanya Bölge Mahkemesinde yaklaşık 1 yıldır devam eden patent davası sonuçlandı ve HTC’nin Acacia Research  adlı şirketin bir ses kodlama teknolojisini ihlal ettiği kararlaştırıldı. Bu kararın ortaya çıkmasıyla birlikte Almanya’nın büyük operatörü Deutsche Telekom, HTC’nin telefonlarının satışını durdurma kararını aldı.
Ancak Acacia Research’ün yaptığı açıklamaya göre ses kodlama teknolojisini Apple, Samsung, Amazon ve Huawei gibi firmalarında kullandığı ortaya çıktı ancak bu firmalar ile anlaşma yaptıklarını belirten firma, HTC ile aralarında bir anlaşma olmadığını söyledi. HTC’nin karara itiraz etmesi bekleniyor eğer olumsuz bir cevap alınırsa HTC’nin Acacia Research ile anlaşmaya gitmesi beklenmekte.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.