HTC U Ultra Duyuruldu; Yeni Serinin Canavarı!


Her ne kadar son dönemde piyasaya sürdüğü akıllı telefonları ile bir türlü beklentisini karşılayamayan HTC’nin yeni U serisi nihayet karşımızda. Bir süredir geldi-gelecek tip haberler ve sızıntıların ardından karşımıza iki model ile gelen firma HTC U Play ile orta seviyeyi, U Ultra ile ise üst seviyeyi gözüne iliştirmiş durumda.
Serinin en güçlüsü HTC U Ultra, esasında beğendiğim bir tasarıma sahip ki bunu HTC için bir süredir söylemiyordum. Öte yandan çift ekran ile gelen modelin ekran çözümü LG’nin V serisine benziyor. 5.7 inçlik 1440 x 2560p S-LCD 5 ekranının hemen üzerinde konumlandırılan yardımcıl ekranda kısayollar, bildirimler, hava durumu, batarya, tarih ve saat gibi küçük feedback’ler yer alıyor. 2.05 inçlik bu ekranın çözünürlüğü ise 1040 x 160p.
Özel ve yerleşik Sense Companion  sanal bir asistan ile gelen HTC U Ultra, Google Assistant platformundan biraz daha farklı. Kullanıcının kullanım alışkanlıklarını öğrenerek çeşitli önerilerde bulunacak yapay zeka, ikincil ekranda da bildirimlere yer verebilecek.
Metal çerçeve ve cam kombinasyonuyla karşımıza gelen cihazın tasarım açısında Note 7’yi biraz andırdığını söyleyebiliriz. Modelin üst seçeneğinde safir ekran korumasına yer verilirken standart modelde ise Gorilla Glass 5 korumasından yararlanılıyor. Genel olarak tasarımını beğendiğim cihazda parmak izi okuyucusunun da bulunduğu Home butonun asimetrik yerleşimi gözlerimi kanattı diyebilirim.

3.5mm kulaklık girişini Motorola ve Apple gibi çöpe atan firma cihazın kutusu içerisine kaliteli Type C kulaklığına yer verirken donanım tarafında da elini güçlü tutuyor. Snapdragon 821‘den gücünü alan cihazda 4 GB RAM ve 64GB/128GB depolama seçenekleri bulunuyor. OIS destekli Faz algılamalı ve lazer tabanlı otomatik odaklamalı Ultrapiksel destekli 12 MP ana kameraya ön tarafta 16 MP Ultrapiksel sensör eşlik ediyor.
Tüm bu yetenekleri 3000mAh batarya ile doyurulacak olan cihaz Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile kutusundan çıkacak. Hali hazırda ön siparişe açılan HTC U Ultra, 749 Dolardan kullanıcı arayacak. Ön sipariş verenler Mart ayında telefonlarına kavuşacak. Safir kaplamalı 128GB model ise 910 Dolar fiyat etiketiyle ileri bir tarihte satışa çıkacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir