HTC U11+ (Plus) Tanıtıldı, Yarım Saydam Tasarım ve Tüm Detaylar!


Olmuş, olmuş bu sefer olmuş

HTC uzunca bir süredir çevreleri etkileyen bir akıllı telefon piyasaya süremiyordu. Ancak çok kısa bir süre önce tanıtılan HTC U11 Plus ya da diğer adıyla HTC U11+, beni ve birçok kesimi etkilemeyi başarmış görünüyor. Esasında HTC U11’in bir varyantı olarak görünsede bazı özellikleriyle tamamen farklı bir devam modeli diyebiliriz.

Aynı Boyutta Daha Büyük Ekran

HTC U11+, selefi HTC U11 ile neredeyse aynı ayak izine sahip ancak daha büyük bir ekranı bu kasaya sığdırmayı da başararak önemli bir işe de imza atmış durumda. Ekran boyutu 6.0 inç seviyesine çıkarken 2017’nin modası olan 18:9 görüntü oranına geçiş yapan HTC, daha uzun bir ekranda daha fazla içerik göstermeye odaklanıyor ve bunun bir diğer katıkısı ince çerçeveler, çözünürlük ise 1440 x 2880p. En ince çerçeveler diyemeyiz ancak U11+ firmanın yaptığı en iyi telefon rahatlıkla diyebilirim. Super LCD 6 teknolojisinin üzerine kurulan ekran DCI-P3 rekn yelpazesini desteklerken HDR10 içerik gösterimini de mümkün kılıyor.

Yarı Saydam – Suya Dayanıklı – Sıkılabilir

Harika bir üçlü combo’ya benziyor. HTC U11+, üç farklı renk seçeneği ile geliyor; Seramik Siyah, İnanılmaz Gümüş ve Şeffaf Siyah. Hiç kuşkusuz sonuncusu heyecan verici. Arka tarafın yarı saydam cam oluşu cihazın iç donanımını görmenizi sağlıyor. Teknik olarak bunun kullanıma hiçbir katkısı yok ancak geek’leri ve farklılık isteyenleri etkileyecektir.

Telefon ayrıca IP68 sertifikasına sahip. Bu, cihazın suya ve toza dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Öte yandan Edge Sense özelliği bu telefonda da korunmuş. Yani telefonun yan çerçevelerine sıkma hareketi uyguladığınızda bazı özellikleri aktifleştiriyorsunuz. Örneğin sıkma hareketine selfie çekme özelliğini atıyabilirsiniz. Tabi bu özelliğe farklı şeyler de atayabilirsiniz; kişiler, kısa yollar ve hızlı ayarlar gibi.

Güçlü

Cihazın donanım tarafı ise haylı 2017’sel. Snapdragon 835 yongasından gücünü alan U11+’da iki farklı bellek konfigürasyonu bulunuyor; 4 GB RAM ve 64 GB depolama ya da 6 GB RAM ve 128 GB depolama. Ekstra olarak ikisinde de microSD kart desteği bulunuyor. Batarya tarafında ise 3.930mAh pil bulunmakta, hızlı şarj 3.0 desteği de yanında.

Kamera ve ses

HTC U11 kamera konusunda yetenekliydi ancak en iyisi değildi. U11+’da aynı kamera kullanılıyor olsa da yazılımsal geliştirmeler ile bir adım daha ileriye gidilmiş. Açıkçası çift kamera bekliyordum ancak U11+’da yine firma tek kamera kullanmış. F/1.7 açıklığa sahip OIS destekli 12 MP‘lik arka kamera 4K çekimleri destekliyor. Ön tarafta ise 8 MP‘lik bir özçekim kamera yer almakta.
Ses tarafına baktığımızda ise BoomSound‘u görüyoruz. Bu telefonda ki BoomSoung hoparlörler %30 daha yüksek ses sunuyor. Aynı zamanda yüksek dinamik aralığı ile yüksek sesin yanında kaliteli ses de sunuluyor. 3.5 mm jack girişi bulunmuyor fakat artık buna alıştık. HTC ayrıca kutu içerisinde aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir kulaklık da koymuş durumda. Bu güzel.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Android 8.0 Oreo ile gelen HTC U11+, firmanın şimdiye kadar yaptığı en iyi telefon olarak karşımıza çıkarken 20 Kasım itibarıyla da satın alınabilir olarak karşımıza çıkacak. Telefon Ingiltere’de 699 Pound, Avrupa’nın geri kalanında ise 699 Euro fiyat etiketine sahip olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir