HTC X10, Ocak Ayında Bizlerle Olabilir


Tayvanlı HTC, amiral gemileri yanında orta seviye pazarını da bırakmak istemiyor. Geçtiğimiz sene Aralık ayında HTC X9 modelini duyuran firma bu modelini orta seviyeye konumlandırmıştı. Gelen son bilgiler bu modelin halefi HTX X10‘un 2017 yılının başında bizlerle buluşacağı yönünde.

HTC X10

Önümüzdeki Ocak ayından tanıtılması kuvvetle muhtemel olan HTC X10, gücünü MediaTek Helio P10 yongasından alacak. Yonga, 2GHz hızında çalışan 8 çekirdeğe ve 700MHz hızında görev yapan Mali-T860 grafik birimini bünyesinde barındırıyor. Cihazda ayrıca 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı göreceğiz. Kamera tarafında ise arka tarafında OIS destekli 13MP sensör konumlandırılacak.
HTC 11 Konsept Tasarım

Teknik detayları bakımından selefi X9’a göre önemli değişiklikler getirmeyecek olan HTC X10, yaklaşık 288 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. Uygun denilebilecek bir fiyattan gelecek cihazın yanında yine gelecek yıl firma HTC 11 adındaki amiral gemisini de tanıtacak. Firmanın yeni kaptanının, Snapdragon 835’den gücünü alması ve 8 GB RAM 256 GB depolama ile gelmesi bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir