Huawei Bu Yıl 140 Milyon Telefon Sattı


Son yılların hızla büyüyen devlerinden biri olan Huawei, yükselmeye devam ediyor. Bu yıl Huawei P9 ve Mate 9 gibi bayrak gemisi telefonları ile kullanıcıların karşısına çıkan firma cihazlarında Leica imzalı sensörler kullanarak daha da yukarıyı hedeflediklerini göstermişti.
Geçtiğimiz yıl yani 2015’te 108 Milyon akıllı telefon satışına imza atan Huawei, bu yıl kendisini daha da geliştirerek 140 Milyon satış barajına ulaşmış durumda. Yaklaşık olarak %30 büyüme yakalayan firma, esasında 2016 için beklentisi 120 Milyon satış adediydi ancak P9 ve varyantlarının beklenenden başarılı olması bu sonuçlara doğrudan yansımış.
Şimdiye kadar Huawei P9, 10 Milyon satış barajını geçerek önemli bir işe imza atarken firmanın Honor 8 serisi de 5 Milyon satışa ulaştı. Öte yandan daha uygun fiyatlı Honor 6X, Honor 5X, Enjoy serileri de yine önemli ölçüde ilgi gördü.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.