Skype Masaüstü Tasarımı Değişiyor


Bakalım mobilde olan başarısızlığı yenebilecekler mi?

Skype masaüstü uygulaması uzun zamandır büyük bir tasarım güncellemesine uğramamıştı ve insanlar alternatiflerin de artmasıyla başka platformlara geçmeye başladı. İş dünyasında görüntülü konuşma ve telefonları uluslar arası daha ucuza arama fırsatı vermesiyle hala rakipsiz olsa da yine de Discord gibi uygulamalar aradan sıyrılarak Skype’ın tahtını çalmaya çalışıyor.
Skype, değişikliklerin masaüstündeki daha geniş ekran düşünülerek yapıldığını söylüyor. Sohbetler bölümünde bir bildirim paneli alıyor ve siz @ ile etiketlendiğiniz zaman sizden bahsedilen konuşmaları görebileceksiniz. Sohbette, özellik aracılığıyla sizinle paylaşılan resim, bağlantı veya belgeleri bulmanıza yardımcı olan yeni bir medya galerisi de bulunmakta. Grup aramalarında da biraz değişiklik var. Emoji gibi çağrı içi reaksiyonları kullanabileceksiniz ve bana göre Skype’ın en güzel olan özelliklerinden olan gerçek zamanlı ekran ve fotoğraf paylaşımı bu değişikliklerle daha kullanışlı oluyor.

Skype halihazırda mobil uygulamasında benzer değişiklikler yaptı ancak bunlar pek sevgiyle karşılanmadı. Çoğu kullanıcı, görünümü gerçekten sevemedi. Bakalım masaüstünde başarabilecekler mi?
Skype, insanların yeni sistemi denemesi ve geri bildirimde bulunmasını istiyor ve kullanıcılara bu tasarımı indirmeye sunmuş durumda. Sizde ilk deneyenlerden biri olmak istiyorsanız buradan indirebilirsiniz.
 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir