Huawei Mate 10 Pro Muhteşem Görünüyor


Harika bir tasarım

Huawei‘nin 16 Ekim tarihinde bir etkinlik düzenleyeceğini zaten biliyoruz. Bu etkinlikte firma yeni Mate 10 serisi amiral sınıfı akıllı telefonlarını tanıtacak. Ve yine Huawei, 18:9 ekran ve çift kamera gibi bilgileri şimdiden doğrulamış durumda. Şimdi ise Huawei Mate 10 Pro’nun basın görseli ortaya çıktı. İnanılmaz görünüyor.
Elbette bu sızıntıyı ünlü sızıntı uzmanı Evan Blass paylaştı. Bunları nasıl yaptığını bilmiyorum ama iyi yapıyor. Her neyse, Blass’a göre Huawei, dört adet Mate 10 modeli tanıtacak; Standart Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Lite ve Mate 10 Porsche Design. Pro ve Prosche model en üst seviye özelliklere ve daha ince çerçeveli tasarıma sahip olacak.
Bugün Mate 10 Pro’nun elimize ulaşan görseli de bizleri büyülemeye yetti diyebiliriz. 2017’nin standart trendi haline gelen ince çerçeveyi çok sevdik ancak 18:9 ekran formatını da bir o kadar sevemedik ancak sektör bu tarafa doğru gidiyor. Fakata ekran boyutu konusunda net bilgiler şimdilik bulunmuyor elimizde.
Önceki sızıntıları da karıştırdığımızda Mate 10 ve Mate 10 Pro’nun QHD+ çözünürlüğe, Lite modelinin ise FHD+ çözünürlüğe sahip olacağını görüyoruz. Lite modelinin ekran çözünürlüğü neden düşük derseniz adından da anlaşılacağı üzere o model daha uygun fiyatlı kırpılmış bir model olacak, ondan yani.


Öte yandan P10 Pro’nun son paylaşılan basın görselinde arka tarafta dikine dizilmiş çift LEICA kamera kurulumunu görüyoruz. Lazer otofokus ve OIS ile destekli bu kamera bölümüne biraz yakınlaştırma yaptığımızda ise kamera lenslerinin en az birinin f/1.6 diyafram açıklığına sahip olduğunu görmekteyiz. LG V30’un arkadaki ana kamerası da f/1.6 olarak lanse edildi ancak sonradan lensin f/1.69 olduğu ortaya çıktı.
Bununla birlikte Huawei, Mate 10 serisi telefonlarını ”telefon” olarak görmüyor. Onları ”akıllı makine” şeklinde çağıran firmanın bunu yapmasının nedeni elbetteki telefonlara güç verecek olan Kirin 970 yongasında ki özel AI (Yapay Zeka) yongası. AI yongasının ne işe yarayacağı belirsizliğini korurken Mate 10 Pro’nun 4000mAh batarya ve Android Oreo ile kutundan çıkmasını umuyoruz.
Tüm bunlar ve diğer modeller 16 Ekim tarihinde resmiyete kavuşacak.
#Kaynak; Gizmochina – Teşekkürler Evan Blass (@evleaks)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir