Huawei P10 Özellikleri Sızdı; 6GB RAM ve Kirin 960 Var


Akıllı telefon pazarında hedefi birkaç yıl içerisinde ikincilik olan Huawei, son dönemlerde çıkardığı ürünleriyle kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Kısa süre önce Mate 9 modelini tanıtan firma ondan önce P9 cihazını duyurmuştu. Şimdiye kadar 9 Milyon satışı geçen Huawei P9 yakın zamanda yerini Huawei P10’a bırakacak gibi görünüyor.
Bugün GFXBench’te ortaya çıkan Huawei P10, firmanın kendi yongası olan Kirin 960 ile gelecek. Şuanda Android ekosisteminin en güçlüsü olan Kirin 960, 5.5 inç büyüklüğünde ve QHD (1440x2560p) çözünürlüğündeki ekrana güç verecek. 6 GB RAM ve 2560 GB depolama ile desteklendiğini gördüğümüz modelde 12 MP ana kamera bulunuyor. Ancak belirtmemiz gerekir ki çift kamera hakkında bir detay bulunmuyor fakat tahminimizce yine çift kamera olacaktır. Öte yandan ön kamera ise 8 MP.
Huawei P9’un satışları halen oldukça iyi gidiyor. Satış rakamlarına baktığımızda ayda ortalama 1 Milyon satıldığını görüyoruz, bu yüzden P10 için firma aceleci davranmayacak. Buna göre Huawei P10’un gelecek yıl Mart ya da Nisan ayında çıkışını yapması bekleniyor. Model numarası ise LON-L29. P9’un model numarası ise LON-L19’du.
Kaynak: PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir