Huawei P20 Ailesi İçin Çılgın Üç Kamera İddiası!


Heryer oldu kamera

Yükselen yıldız Huaewi, başarılı geçen P8, P9 ve P10 serilerinden sonra P11 serisini tanıymaya hazırlanıyor-dur. Ancak Çin’den gelen yeni bilgiler gösteriyor ki firma isimlendirme de değişikliğe gidip yeni seriyi Huawei P20 adı altında toplayabilir. Bunun dışında çok daha enteresan iddialar da bulunuyor.
Şematik tasarımları sızıdırılan Huaewi P20, P20 Plus ve P20 Pro modelleri tasarımsal açıdan birbirlerine benzeseler de bazı önemli farklılıkları var. Tüm üç model de ince çerçevelere ve 18:9 ekrana sahipken P20 ve P20 Plus birbirlerine daha çok benzerken P20 Pro ise daha yenilikçi bir tasarıma sahip görünüyor. P20 Pro’nun iPhone X’da olduğu gibi bir ‘çentik’ bölümü bile var.


Huawei P20 ve Pro Plus’ın ön yüzünde parmak izi okuyucu yer alırken P20 Pro’da ise bu arka tarafta yer alıyor. Kameralar… Evet Kameralar ise tam üç tane. Henüz detaylar bilinmiyor ancak arka tarafta 3 kameranın olmasının ne gibi faydası olacak bilemiyorum. Kameraların konumlandırmaları ise her modelde farklı.  Daha önceki sızıntılarda Huawei’nin bu serisinde 40 MP‘lik ve 5X Hibrid Zoom yapabilen bir üçlü kamera konfigürasyonuna sahip olacağı belirtilmişti.
Donanım tarafında P20 v P20 Plus, Mata 10’da da kullanılan Kirin 970 yongasını kullanacak. P20 Pro modelinin ise daha güçlü olan Kirin 975‘i kullanabileceği aktarılıyor.
Şimdilik tüm bunlar sadece birer iddia. Huawei, yeni amiral gemi serisini MWC 2018‘de (Şubat 26 – Mart 1) tanıtacak.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir