Yavaşlatılan iPhone Pilinin Değişim Ücreti Belli Oldu


Güzel iş hee

Apple geçtiğimiz günlerde eski iPhone modellerini pilin eskimesi nedeniyle bilerek güncelleme ile yavaşlattığını açıklamıştı. Kullanıcılara bu yavaşlatma ile ilgili hiçbir bilgi vermediği gerekçesiyle de özür dileyen firma bir süre önce yavaşlatılan iPhone modellerinin pil değişim ücretlerini de açıkladı.
Normalde Apple’ın pil değişim ücreti 319 TL ile 190 TL arasında değişiklik gösteriyordu. Apple, pil değişiminde indirime gittiğini ve yavaş iPhone pilini 129 TL‘ye değiştireceğini açıkladı. Ancak bu indirimli değişim ücreti sadece Aralık 2018’e kadar geçerli. Bu tarihten sonra normal fiyatlarla değişim gerçekleştirilecek. Bu arada pili değiştirdikten sonra iPhone’unuz eski yüksek performanslı haline otomatik olarak geçecek ve işlemci üzerindeki sınırlamalar kalkacak. Ta ki pil eskiyene, yıparanana kadar.
2018 yılının ilk dönemlerinde Apple ayrıca iOS için bir güncelleme daha yayınlayacak. Bu güncelleme Ayarlar menüsüne Pil Durumu sekmesini getirecek. Bu sayfadan cihazınızın pil durumunu ve sağlığını görebileceksiniz.
Apple eskiyen bir pile sahip iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, ve iPhone SE modellerini iOS 10.2.1 sürümü ile yavaşlattığını belirtiyor. Aynı program iOS 11.2 ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a da getirildiğini belirtelim.
#Kaynak; Apple


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir