IFA 2016: Firmalar Hangi Cihazları Tanıtıcak Samsung, Sony, HTC ve LG


Bu yıl IFA (Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı) 2016 fuarı her zaman olduğu gibi Berlin’de düzenlenecek. 2/7 Eylül tarihleri arasında gerçeleştirilecek olan etkinliğe bu yıl 1600 firmanın katılması ve 240 bin ziyaretçinin fuara gelmesi bekleniyor. Yeni akıllı telefonlar, tabletler, giyilebilir cihazlar gibi pek çok ürün burada karşımıza çıkacak. Ek olara 2/7 Eylül arasında fuar gerçekleşecek olsa da cihazların tanıtımı daha erken yapılacaktır. Peki büyük firmalar neler tanıtacak?

Samsung

Photos-of-the-Samsung-Galaxy-Tab-S3-from-TENAA
Samsung etkinlik kapsamında amiral gemisi bir telefon elbette tanıtmayacak. Samsung tarafından yapılan paylaşımlara bakacak olursak firma Gear S3 ve Galaxy Tab S3 modellerini tanıtacak. Galaxy Tab S3’ün 8 inç 1536 x 2048 çözünürlüğe, 3GB RAM, 32 GB depolama, 4000mAh batarya gibi özelliklere sahip olaması bekleniyor. Ayrıca 9.7 inçlik daha büyük bir model de söz konusu.

Sony


Sony tarafında ise iki tane üst düzey telefonun gelmesi kuvvetle muhtemel. Biz yine bu iki modelin de sizlere daha önceleri haberlerini yapmıştık. Evet, Xperia X Compact ve Xperia XZ modellerinden bahsediyorız. Xperia XZ hakkında çok fazla bir şey bilmesekte kendisini USB Type C ile geleceğini ve bu bağlamda Sony tarafında bir ilke imza atacağını biliyoruz. Xperia X Compact’ın ise Snapdragon 820 ile geleceği bildirilenler arasında. Daha fazla detaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

HTC

HTC-One-A9s-IFA-2016-01
HTC tarafında nelerin tanıtılacağı hakkında pek detay yok ancak geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan HTC One A9’un halefi olacak olan One A9s modelinin geleceği gündemde. Cihaz hakkında çok fazla teknik bilgiye sahip değiliz, sadece ön kamerasının 5 MP, arka kamerasının ise 13 MP olacağı bildiriliyor. Ayrıca sızan görseller gösteriyor ki One A9s tasarımsal açıdan kardeşinden pek farklı değil.

LG

LG_G_Flex_2
LG tarafında ise beklenen model G Flex 3. Bildiğiniz gibi LG bu serisinde ekranı kavisli yapıyordu ve serinin adı da zaten o kavisten geliyor. Gelen bilgilere göre G Flex 3, 5.5 inçlik QHD ekrana sahip olacak. Snapdragon 820 yongasından gücünü alacak cihaz 4 GB RAM ve 32/64 GB depolama alanı ile desteklenecek. Kamera tarafında ise 16/8 MP çiftini kullanacak. Ayrıca LG G5’de olduğu gibi G Flex 3’de modüler yapıya sahip olabilir.
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.