IFA 2016: Acer Liquid Z6 ve Z6 Plus Duyuruldu


Acer, IFA 2016 fuarı kapsamında iki yeni cihazın duyurusu gerçekleştirdi. Bunlardan Liquid Z6 olan giriş seviyesine hitap ederken Liquid Z6 Plus ise orta seviyeye hitap ediyor. Uygun fiyatlarıyla dikkatleri üstüne çeken modeller tasarımsal açıdan ise biraz zayıf görünüyor diyebilirim.
İlk olarak güçsüz olan model Liquid Z6 ile başlayalım. Cihaz 5 inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde bir ekran ile gelirken bu ekrana gerekli işlem gücünü ise MediaTek imzalı dört çekirdekli MT 6737 yongası veriyor. 1 GB sistem belleğinin yanında 8 GB depolama alanı yer alıyor. Kamera tarafında arka tarafta 8 MP, ön tarafta ise 2 MP sensör barındıran cihaz 2000mAh batarya ile destekleniyor. Liquid Z6’nın fiyatı ise 130 dolar olarak belirlenmiş. Fiyatının oldukça düşük olması bellek ve depolama kanadında ki eksikliği fazla sorgulatmıyor.
acer-liq
Orta seviyeye yönelik olan Liquid Z6 Plus ise 5.5 inç büyüklüğünde Full HD bir ekrana sahip. Sekiz çekirdekli MediaTek MT 6753 yongasından gerekli gücü karşılayan cihaz, 3GB RAM ve 32 GB arttırılabilir depolama alanı ile geliyor. Arka tarafında 13 MP kameranın yer aldığı Liquid Z6 Plus’ın ön tarafında ise 5 MP kamera konumlandırılmış. 4080mAh gibi oldukça yüksek bir batarya ile gelen cihazın fiyatı ise 280 dolar. Her iki cihazda yılın sonlarında doğru Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da piyasaya girecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir