Orta Seviyenin Yeni Lideri mi? Nokia 7 Plus Tanıtıldı!


Sonunda

Uzunca süren spekülasyonların ardından nihayet Nokia 7 Plus tanıtıldı. Orta seviye için oldukça iddialı bir telefon olan Nokia 7 Plus, ayrıca firmanın 18:9 görüntü formatına sahip ilk akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor.
Farklı tasarımıyla selefi modelden ayrılan Nokia 7 Plus, tasarım konusunda da bayağı ileri noktaya kendisini atmayı başarmış. Çerçeveler ince diyebiliriz fakat çok daha ince çerçeveli telefonlar da gördüğümüzü belirtemiliyiz.
Telefonun bir başka farklı noktası ise Nokia’nın ilk Android One orta seviye akıllı telefonu olması diyebiliriz. Nokia zaten şimdiye kadar telefonlarında neredeyse saf Android kullanmasıyla öne çıkıyordu ve bu sayede de güncellemeleri çok hızlı verebiliyordu. Android One kapsamına giren bu telefon ise artık daha hızlı şekilde güncelleme alacak. Ek olarak Google ilk defa böylesi büyük bir firma ile Android One ortaklığı kuruyor.

Nokia 7 Plus’a gelecek olursak, ilk gördüğümüz 6 inç boyutundaki 18:9 formatında Full HD+ LCD ekran oluyor. Bu ekrana ise orta seviyenin en iyi yongası Snapdragon 660 güç veriyor. 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına ekstra olarak 3800mAh gibi büyükçe bir pil eşlik ediyor. Elbette Tip C bağlantısı bulunan telefon ek olarak 3.5mm jak girişine de sahip. Alkış bunun için.
Kamera kısmında ise Zeiss işbirliğinde çift arka kamerayı görmekteyiz. 12 MP + 13 MP kombinindeki bu kameralar sayesinde 2X optik zoom yapılabiliyor. Ön kamera ise özçekim tutkunları için heyecan verici; 16 MP.
Nokia 7 Plus, Nisan ayında 399 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir