Intel 10nm İşlemcileri Erteledi; 2016'da Kaby Lake Geliyor


Intel‘in 2016 yılında çıkarmasını beklediğimiz Cannonlake işlemci ailesi daha ileri bir tarihe ertelendi. 10nm‘de üretilecek olan Cannonlake işlemci ailesi yerine 14nm üretim sürecinde üretilen Kaby Lake ailesi gelecek. Bu aksama hakkında bir bilgi verilmiş değil ancak 10nm sürecinde firma istediği verime ulaşamamış olabilir.
kaby lake
Kaby Lake ailesi temel dört bölümden oluşacak. Türüne göre ayrılan işlemciler masaüstü, iş istasyonu ve daha düşük güç tüketimli modeller ile birlikte geniş bir aile olacak. Kaby Lake-S Serisi, Kaby Lake-H serisi, Kaby Lake-U serisi ve Kaby Lake-Y serisinden oluşacak işlemcilerin son harflerinden zaten performans konumunu anlayabilmeniz mümkün. 4.5W ile 91W TDP değerleri arasında değişecek işlemciler daha güçlü grafik birimine sahip olacak. Skylake gibi LGA 1151 soket tipini kullanacak olan Kaby Lake aynı zamanda DDR4 ve DDR3L profil bellekleri destekleyecek. Son olarak Cannonlake ailesinin 2016 ortalarında gelmesi artık pek mümkün değil. Tabi işlemci ailesinin ilk örneklerini belki 2016’nın sonlarında görme ihtimalimiz de olabilir. Gelişmelerden haberdar olabilmek için bizleri takip edin.
 
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.