ASPİLSAN Yerli Enerji Depolama Sistemleri Geliştirdi


Ülkemizin savunma sanayisinde önemli aktörlerden olan Askeri Pil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ASPİLSAN), askeri alandaki çalışmalarının yanı sıra sivil alanda da çeşitli çalışmalar yürütüyor. ASPİLSAN, bu bağlamda hem sivil alanda hemde askeri alanda kullanılabilecek enerji depolama sistemleri geliştirdi.
ASPİLSAN Genel Müdürü Ferhat Özsoy, tarafından yapılan açıklamaya göre 150’den fazla çeşitli bataryalar üretilmiş. Bataryalar dışında da geliştirmelerin süreceğinin altını çizen Özsoy, enerji depolamanın enerjiyi üretmek kadar önemli olduğunu söyledi. Üretilen ürünlerin küçük bir  tesisten büyük bir fabrikaya kadar ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlayabileceğini söylen Özsoy, yakın zamanda bunları tüketiciler ile buluşturulacağını belirtti.
thumbs_b_c_0afff80ebc4d711ec2776fb6d2859691
Ferhat Özsoy, dünya genelinde sayılı firmalar tarafından üretilen bu sistemler hakkında sözlerine şu şekilde devam etti; “Türkiye’de de bunu ASPİLSAN üretiyor. Bunu enerji kesintisine tahammülü olmayan kritik yerlerde kullanıma sunacağız. Özellikle acil durum olan yerlerde, hastanelerde, kritik güvenlik alanlarında hem iç mekanlar için hem de mobil olarak taşınabilecek şekilde tasarladık. Bu sayede özellikle fosil yakıtlardan, güneşten, rüzgardan elde edilecek enerjinin optimum olarak kullanılacağını tahmin ediyoruz.”


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir