İnternet Tutkunlarına: Turkcell Lifecell Nedir, Turkcell'in Hedefi Ne?


Güzel girişim

Turkcell, bugün yaptığı bir lansmanda operatörlerin verdiği hizmetin nereye evrileceğini şimdiden bizlere gösterdi. Bunu ise Lifecell adı altında kurulan yeni bir dijital marka ile gerçeğe dönüştürmeye çalışacak.
Bildiğiniz gibi ülkemizde artık 4.5G kullanabiliyoruz ve artık birçok telefon doğrudan 4.5G uyumlu. Hatlarımızın uyumlu olmasıyla birlikte biz tüketicilerin data kullanımı 4.5G ile birlikte hayli arttı. Yüksek hız beraberinde yüksek tüketimi de getirdi. Şimdiye kadar bu artan tüketime operatörler data paketlerindeki boyutu arttırarak cevap vermiş olsa da Turkcell, Lifecell ile bunu çok farklı bir yoldan çözüme kavuşturma niyetinde.
Şimdi aranızda mutlaka bileniniz vardır. Turkcell’in yurtdışındaki hizmet adı Lifecell. Örneğin Ukrayna’da Lifecell adıyla yer alıyor.

Lifecell Nedir?

Turkcell, Lifecell ile birlikte standart paket satmayı rafa kaldırıyor. Şimdilik sadece üç farklı Lifecell aboneliği bulunuyor. İşin ilginç yanı Lifecell aboneleri tüm ihtiyaçlarını sadece Data-Internet üzerinden gerçekleştiriyor. Yani aramalarınızın tamamı Bip üzerinden gerçekleştiriliyor. Aramaların Bip üzerinden olması kafanızı karıştırmasın. Karşı taraf Bip abonesi ya da Turkcell abonesi olsun veya olmasın, siz çağrı yapabiliyorsunuz.
Tüm paketlerde BiP’ten BiP’e sınırsız konuşma ve mesajlaşma ile BiP’ten her yöne 1000 dakika arama yer alacak


İsterseniz Lifecell aboneliklerini sizlere biraz açıklayalım, içlerinde ne var ne yok görün.
Şimdi paketler, Lifecell Super , Lifecell Exta ve Lifecell Pro olarak adlandırılıyor. Tüm paketler 50 GB’lık uygulamalarda kullanılabilir internete sahip. Normal internet kullanımı için ise sırasıyla 5 GB, 7 GB ve 10 GB var.

  • Fizy – 15GB
  • Turkcell TV+ – 15GB
  • Dergilik – 8GB
  • Lifebox – 10GB
  • Facebook ve Twitter – 2GB
  • BiP – Sınırsız


Fiyatlandırma ise Lifecell Super 49 TL, Lifecell Exta 59 TL ve Lifecell Pro 69 TL. Eğer ilk 2 ay içerisinde Lifecell abonesi olursanız 12 ay boyunca Turkcell size eksta 2 GB internet verecek.
Şimdi aklınıza şu gelmiş olabilir. Çok acil bir durum oldu (Deprem veya diğer afetler gibi) ve internet yok, ne yapacağım? Bunun için Turkcell, sizlere 100 dakikalık arama hakkı da sunuyor, internet olmayan yerlerde de arama yapabileceksiniz.
Bunların yanında eğer Lifecell abonesi olursanız telefonunuzun operatör kısmında Lifecell TR’yi göreceksiniz.

Lifecell İçin Bir de GM 6 Var

Turkcell, ayrıca yerli firmamız General Mobile ile bir işbirliğine gidiyor. Android One ile başarılı günler geçiren General Mobile’ın GM 6 modeli Lifecell modu ile birlikte geliyor. 36 ay taksitle tarifeye ek 40 TL karşılığında alınan cihaz, tüm Turkcell hizmetleriyle ön yüklü geliyor ve arama için doğrudan Bip’i kullanıyor. Bu arada ilk iki taksit Turkcell’den.

Hedef Ne?

Turkcell, bu yenilikçi hamlesini diğer iştiraklerine de yaymayı hedefliyor. Ayrıca global operatörlerin de bu yenilikten etkileneceğine kesin gözüyle bakıyor.
Konu hakkında Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’ün açıklamaları firmanın hedeflerini daha iyi gösteriyor;

“Müşterinin ihtiyaçlarını dinliyor ve onlara en yenilikçi çözümleri sunuyoruz. Lifecell de bunun en son örneği oldu.  Lifecell markasında müşterilerimize sadece internetle iletişim hizmeti sunacağız. Müşterimiz konuşma ve mesajlaşmasını da internet üzerinden gerçekleştirecek. Kısacası hayatı internet olanlara sadece Lifecell yetecek. Konuşma ve mesajlaşma da dâhil bütün iletişim hizmetlerimizi tamamıyla internet ve dijital platformdan verdiğimiz bir çözümü ortaya koyuyoruz

BiP ile ilk kez Türkiye’den bir uygulamayı dünyanın hizmetine sunduk. Yeni dijital markamız Lifecell ile yine bir ilke imza atıyoruz. Bu yeniliği iştiraklerimizle dünyaya da yayacağız. Bu yolculuğun en önemli amaçlarından biri de teknoloji odaklı şebeke operatörü olmaktan hizmet odaklı bir deneyim sağlayıcısı olmaya geçiş”

#Kaynak; Lifecell


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir