Meizu PRO 5 Tanıtıldı İşte Tüm Detaylar


Çin’in yükselen devi Meizu yeni tepe modeli PRO 5‘i tanıttı. Oldukça güçlü donanımı ve metal kasa tasarımı ile cihaz her açıdan güzel görünüyor. Cihazın donanım bilgilerine baktığımızda daha önce burada yaptığımız haber ile benzer olduğunu görüyoruz.
meizu-h1
5.7” 2.5D kıvrımlı ekranıyla Full HD görüntü sunan Meizu PRO 5, yekpare metal kasaya sahip. Kasanın içerisini baktığımızda ise bizi Samsung imzalı Exynos 7420 yongası karşılıyor. 8 çekirdekten oluşan bu yongaya grafik tarafında Mali T760 MP8 GPU’su eşlik ediyor. Galaxy S6’da kullanılan bu yonga Meizu PRO 5’te daha düşük çözünürlükte çok daha iyi performans sunacaktır. (Benchmarklara geçtiğimizde göreceksiniz zaten)
Meizu-Pro-5
Cihazın 32 GB versiyonu 3GB RAM ile gelirken 64 GB versiyonu 4GB RAM ile gelmekte. Cihazın depolama birimi yüksek hızlara sahip UFS 2 standardına sahip. Ek olarak depolama alanı SD Kart ile arttırılabiliyor. USB Type-C, Parmak izi okuyucusu ile desteklenen cihaz, mCharge 2.0 ile 30 dakikada %65 doluluk seviyesine çıkabilen 3050 mAh bataryadan gücünü alıyor.
m2
Meizu PRO 5, kamera tarafında da oldukça iddialı. Arka tarafta Sony IMX230 sensörlü 21MP kamera yer alıyor. Laser autofocus ile desteklenen arka kamera çok hızlı odaklama ve çekim yapabiliyor. Ana kamera ayrıca 4K 120FPS ve 30FPS videolar çekebiliyor. (4K 120FPS çekebiliyorsa inanılmaz olur) Cihazın ön kamerası ise geniş açılı 5MP kameraya sahip.
Fiyatlandırma tarafına geçtiğimizde ise 32 GB model 439$, 64GB model ise 486$ fiyat etiketine sahip, cihaz 12 Ekim tarihinde satışa çıkacak. Android 5.1 sürümü ve yeni Flyme OS5 ile gelen cihaz benchmark testlerinde Galaxy S6’yı geride bırakmayı rahatlıkla başarıyor. Bu sonuçlarda daha düşük çözünürlüklü ekranın etkisi ve 4GB RAM’in katkısı büyük. Dilerseniz aşağıdan benhmark görsellerine tıklayıp ulaşabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir