iOS 11.4 Güncellemesi Batarya Düşmanı Çıktı!


Sorun


iOS 11 ile birlikte sorunlar ile boğuşan Apple, her yeni sürümde bir yeri düzeltirken başka bir yeri dağıtıyor. Son olarak çarşamba günü yayınlanan iOS 11.4 ile birlikte yeni güzel iyileştirme ve yenilikler gelirken onlar birlikte başka sorun daha geldi.

Çok sayıda iOS 11.4 kullanıcısı güncelleme sonrasında çok hızlı pil tüketimi sorunuyla karşılaştıklarını bildiriyor. Henüz pilin neden hızlı bittiği net olarak bilinmiyor fakat bazıları bu sorunun Wi-Fi’dan kaynaklandığını belirtiyor ve geçici çözüm olarak 5GHz’den 2.4GHz’e geçmeyi gösteriyorlar. Fakat bazıları da bunların bir işe yaramadığını aktarıyor.

Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız size bir başka kötü haberim daha var. Artık iOS 11.3.1 sürümüne geçmeniz mümkün değil zira Apple, sürüm imzasını çoktan kapadı. Yani Apple, iOS 11.4.1 sürümünü yayınlayana kadar maalesef bu şekilde devam edeceksiniz.

#Kaynak; Gsmarena


Metin Akpınar
Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir