Karşınızda AMD Radeon Vega Frontier ve Radeon Pro Vega SSG | Dijitaller

Karşınızda AMD Radeon Vega Frontier ve Radeon Pro Vega SSG


AMD, bugün düzenlediği etkinlik kapsamında yeni ürünleri hakkında bazı detayları Computex öncesi bizlerle paylaştı. Firma burada, Radeon Vega Frontier’i gözler önüne serdi.

AMD, Vega grafik çekirdeğinin üzerine inşa edilen Radeon Vega Frontier ekran kartını bugün resmen gösterdi. Veri bilimcileri, mühendisleri ve ürün tasarımcılarını hedef alan yeni kart, kullanıcıların yüksek performans ihtiyaçlarını karşılayan en güçlü AMD çözümü olacak.

AMD Radeon Vega Frontier, AMD’nin açıklamasına göre Haziran ayı sonuna doğru piyasada olacak. 31 Mayıs’ta ki Computex fuarında ise daha detaylı tanıtılacak. Genel anlamda profesyonel kullanıcıları hedefine alan kart, 4096 Stream işlemcisini ve 16GB HMB2 belleği içeriyor. 13 TFLOP FP32, 25 TFLOP Fp16 işlem performansı vaat eden Vega Frontier, 480 GB/s bant genişliği ve 90 GPixel/s’lik piksel doldurma hızına sahip.

AMD Radeon Vega Frontier iki varyasyona sahip olacak. Aralarında donanım bazında bir fark olmasa da birisi Hava, birisi Sıvı soğutma ile desteklenecek. Fırçalanmış bir dokuya ve köşesinde aydınlatmalı R logosuna sahip olan kartlar ayrıca 2 adet 8-pin güç girişine sahip. Dolayısıyla Vega Frontier’in 300W civarında bir TDP değerine sahip olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Vega Frontier ayrıca makine öğrenme, gelişmiş görselleştirme ve VR için ayrıca optimize edilerek daha verimli hale getirilmiş.

AMD Radeon Pro Vega SSG, Hızlı Veri Transferi İçin 16 GB HBCC ve 2 TB NVMe Depolama Özelliğine Sahip

AMD ayrıca, Vega GPU’sunu temel alan geniş veri kümesi uygulamaları için yeni bir Radeon Pro SSG çözümü geliştirdiklerini açıkladı. AMD, 2 terabaytlık Radeon Pro Solid State Graphics (SSG) ile mevcut GPU bellek çözümlerine kıyasla daha yüksek bellek kapasitesi sunacak ve bu da bizlere çok daha yüksek performans verecek.

Yeni çözüm, gerçek zamanlı 8K video editleme, yüksek çözünürlüklü işleme, VR içerik oluşturma, petrol ve gaz arama, hesaplama, tıbbi görüntüleme gibi yüksek güç gerektiren durumlar için oldukça ideal. Kart ayrıca 8+8 güç girişine sahip. Radeon Pro Vega SSG, için daha fazla detay 31 Mayıs’ta ki Computex fuarında verilecektir.

Kaynak; AMD Wccftech

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karşınızda AMD Radeon Vega Frontier ve Radeon Pro Vega SSG

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz