Karşınızda Google Daydream View VR Kaskı!


Google bugün düzenlediği #madebygoogle etkinliği kapsamında yeni ürünlerini ve Pixel telefonlarını tanıttı. Tanıtılan ürünlerden birtanesi de Google Daydream View VR kaskı. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile birlikte çalışan Daydream View VR, aslında Samsung Gear VR veya Cardboard’dan pekte farklı değil.
google-daydream-view-vr-headset-colors_1278
Google Daydream View sanal gerçeklik platformu aslında diğer firmaların yaptığı ürünlerin yanında bir kaç adım daha öne çıkıyor zira ekosistem düşünüldüğünde Google’ın elinin çok daha güçlü olduğunu söylemeliyiz. Google’ın birkaç ay önce duyurduğu sanal gerçeklik platformu Daydream‘i çalıştıran kask, tasarımsal ve ergonomik açıdanda oldukça iyi zira yumuşak bir kumaştan imal edilmiş.
home-phones
Tüm bunların yanında Daydream View VR kaskının yanında bir adette kumanda yer alıyor. Kumanda sayesinde VR uygulamalar içerisinde kontrolü sağlayabiliyorsunuz ve kullanımı da kolay. Daydream View VR’ın çıkış tarihi ise Kasım olarak açıkladı ve cihaz 79 Dolar fiyat etiketi ile satılacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir