Karşınızda LG Q6; Özellikler ve Fiyat


Mini gibi ama değil

Bir süredir haberlerimize sızıntıları ile konuk olan LG Q6, dün de dediğimiz gibi kısa bir süre önce tanıtıldı. Aslında LG Q6, firmanın yeni bir serisi olarak karşımıza çıkıyor. LG G6’nın beklenenden kötü satış grafiği sergilemesinden sonra LG, daha uygun fiyatlı bir seri hayata sokmaya çalışıyor diyebiliriz.
Bu yeni seride üç yeni model bulunuyor; LG Q6, LG Q6 Plus ve LG Q6a. Bu üç cihaz birbirinden sadece RAM ve depolama tarafından ayrılıyor ve geri kalan her şeyleri aynı. Ayrıca Q6 serisi, firmanın G6 ile izlediği tasarım çizigisi aynen devam ettiriyor.
Tüm LG Q6 modelleri,  5.5-inç FullVision ekran ile geliyor. Bu ekran Full HD+ (2160 x 1080p) çözünürlüğe sahip. 18:9 görüntü oranı yine tüketicilere sunulurken, metal gövde gibi Premium detaylardan da vazgeçilmemiş. Bununla birlikte telefonlara Snapdragon 435 yongası güç veriyor. Enerji tarafındaki ihtiyacı ise 3000mAh gücündeki batarya sağlıyor. Kamera tarafına geldiğimizde ise bizleri arka tarafta 13 MP, ön taraftaysa 5 MP özçekim kamerası karşılamakta.

  • LG Q6a – 2GB RAM / 16GB Depoma
  • LG Q6 – 3GB RAM / 32GB Depoma
  • LG Q6+ – 4GB RAM / 64GB Depoma

Ağustos ayından ilk olarak Asya pazarında satışa sunulacak cihazlar, takip eden günlerde Avrupa ve ABD pazarlarında çıkışını yapacak. Şimdilik bir fiyat bilgisi bulunmuyor.
Kaynak; LG
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.