Elon Musk; Yapay Zeka Yarışı 3. Dünya Savaşını Başlatacak


Musk’a kulak vermeli

Yapay Zeka, çağın en önemli gelişmeleri arasında gösterilirken gelecek için de insanlığı şekillendireceği ifade ediliyor. Ancak bu şekillendirmenin olumlu ya da olumsuz olacağını düşünen gruplar şimdiden oluşmaya başlamış durumda. Olumsuz düşünenler arasında öne çıkan isim ise Elon Musk.
Musk’ın Yapay Zeka araştırmalarının ve geliştirmelerinin serbest bırakılmaması gerektiğini düşünen tarafta. Kısıtlamaların olması gerektiğini daha önceki konuşmalarında aktaran Musk’a göre Yapay Zeka, Kuzey Kore’de çok daha tehlikeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; Putin; Yapay Zekaya Yön Veren Dünyayı Yönetecek

Elon Musk, son olarak ise Vladimir Putin‘in Yapay Zeka hakkında yaptığı konuşma üzerine açıklamada bulundu. Sizlere haberini yaptığımız Putin’in YZ hakkındaki konuşmasında Rusya Başkanı, ”Yapay Zekanın lider ülkesi, dünyanın da hakimi olacak” söyleminde bulunmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLR; Elon Musk’a Göre Yapay Zeka, Kuzey Kore’den Daha Tehlikeli!

Bunun üzerine Elon Musk, ”Başlıyor” tweetini attı ve şöyle devam etti; “Çin, Rusya, bilgisayar biliminde gelişmiş tüm ülkeler. Yapay Zeka alanındaki üstünlük yarışı bence Üçüncü Dünya Savaşı’na yol açacak”
Elon Musk’ın Yapay Zeka hakkındaki bu tür açıklamalarını kimi kesim ”felaket tellallığı” diyerek eleştirirken kimi kesim ise desteğini veriyor. Şahsen Musk’a katılmamak mümkün değil. Hiçbir sınırlaması olmayan YZ geliştirmeleri ileride büyük tehlikeler doğurabilir.
Diğer Yapay Zeka konulu haberlerimize ve makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir